אריה קינג, סגן ראש העיר ירושלים וראש רשימת מאוחדים, מגיע לישורת האחרונה של הבחירות לרשויות המקומיות אחרי שמרבית חברי סיעתו היו עסוקים בחודשים האחרונים בהגנה על מדינת ישראל ולא בפוליטיקה המקומית.

"הבחירות מאתגרות", אומר קינג בראיון. "60% מחברי הרשימה גויסו בשמחת תורה וחלקם עדיין מגוייסים. שני עובדים מהלשכה שלי השתחררו רק באחרונה וגם אני עצמי הייתי במילואים כ-90 ימים. עם זאת הציבור מכיר אותנו מספיק טוב כדי לדעת שאנחנו אנשי עשייה".

הוא מציין כי דווקא לקחי המלחמה מגבירים את התמיכה בסיעתו. "המלחמה גרמה לציבור הישראלי לתנועה ימינה. הרבה אנשים התפכחו, גם בירושלים, וראינו שחלקים מהאוכלוסייה הערבית הביעו תמיכה בטבח ועד היום תומכים בחמאס. על רקע זה התגברו גם החששות של תושבי ירושלים ואנחנו מרעננים את מה שאמרנו כל השנים - שיש בעיות ביטחוניות מצד חלק מהערבים בעיר ומגלים שעובדי עירייה או נהגי אוטובוס הם תומכי טרור".

"אנחנו מבקשים את אמון הציבור ואם נהיה גדולים יותר - שלושה או ארבעה נציגים במועצת העיר - יהיה לנו את הכוח להשפיע, בדברים שהשפענו עליהם בקדנציה האחרונה, אבל היינו יכולים להשפיע יותר", מדגיש קינג.

אחד הנושאים עליהם נאבק בקדנציה האחרונה היה ההסתה במסגדים נגד יהודים. "מי שמסתובב בירושלים בימי שישי בצהריים שומע הסתה של המואזין בכל רחבי ירושלים. אנחנו נטפל בזה. יש לנו עכשיו שר שקשוב לדברים האלו. המשטרה קשובה יותר לדברים האלו. נטפל בנושא נוכחות כוחות הביטחון במזרח ירושלים - נדרשת הוספת שוטרים - וגם אכיפת חוק פשוטה כמו עבירות נהיגה, עבירות סמים ורכוש כי אם נטפל בדברים הקטנים האלו, הפחות חשובים, נמנע את הטרור שעול להיבנות על בסיס אותה פעילו פלילית".

לצד המאבקים בנוגע לביטחון סימן קינג מטרה נוספת - הגנה על קדושת העיר. "הציבור בירושלים יודע היטב שיש לו כבר עשר שנים כתובת, ברורה ולא מתפשרת, בנושא של קדושת ירושלים. אין פשרה על השבת, אין פשרה על זהותה היהודית של ירושלים, אין לאף אחד לגיטמיציה לאפשר למיסיונרים להסתובב בירושלים ולהעלים עין ממה שהם עושים. אנחנו נמשיך לטפל בזה בעוצמות יותר גדולות וכך גם נשפיע על על כך שהעיר תהיה יהודית לעולם ועד".

לדעתו, הסיעה שלו פונה למכנה משותף רחב מאוד, בעיר ירושלים. "אצלנו ניתן למצוא אנשים מכל הרצף הדתי בירושלים, מבוגרים וצעירים, אנשים שקשורים למרכז הרב, להר המור, וגם מי שלא קשורים לאף ישיבה. אצלנו יש רק אנשי עשייה וכולנו אנשי ימין, ללא גמגום ובלבול. בחרתי אנשים שעומדים מאחורי והם מובילים קו ימני בכל הקשור לעתידה של ירושלים כעיר יהודית, עם זכויות ליהודים להתיישב היכן שהם רוצים כולל במזרח ירושלים".

"מצביעים לנו הרבה אנשים, גם הרבה שאינם דתיים, כי הם מבינים שיש כאן עוגן ברור שהם יכולים לסמוך עליו שלא יזוז גם בסערות הכי גדולות מהעקרונות שלו. דם הציבור החרדי רואה את העמידה שלי על נושא השבת יחד עם חבר המועצה גור יוחנן ויצמן. אנחנו היחידים שעמדנו כחומה בצורה והגנו על השבת לכל אורך הקדנציה הנוכחית וזאת ששקדמה לה - וגם בנושאים אחרים, כמו לא להכניס אוכל לא כשר לאירועים של העירייה ושיהיו מותאמים. אנחנו פונים לאנשי חב"ד שנופלים בין הכיסאות וכמובן לציבור החרדי שמתגייס לצה"ל ולא מקבל מקום - אצלנו הם חלק בלתי נפרד. אני מאמין שנקבל מהם הרבה קולות. הם יודעים כמה סייעתי, אם זה לנצח יהודה, אם זה לחיילים בודדים מהמגזר החרדי שרצנו איתם במסעות, היינו לצעדם בבתים, תמכנו בהם, ואני גאה שהציבור הדתי לאומי בירושלים הוא זה שבא ומאמץ את הציבור ההולך ומתרחב הזה", מציין קינג.

הוא מתייחס גם לפיצול בריצה למועצה של הכוחות מהציונות הדתית. "הצעתי ליהודה פרוידיגר להצטרף אלינו וגם למפלגת נועם. כולם קיבלו הצעות שבוודאי היום הם מתחרטים כי על פי הסקרים הם קטנים ואנחנו עם שלושה מנדטים. אני מאמין שהציבור הדתי-לאומי, בגלל שאנחנו מאחדים, יצטרף אלינו ונייצר אלטרנטיבה דתית-לאומית לראשות עיר".

"הציבור הדתי לאומי הוכיח את עצמו במלחמה שהוא נושא בעול יותר מכל ציבור אחרי אחר באופן פרופורציונלי. אנחנו נישא בעול גם כאן בירושלים, ובעזרת השם בעוד חמש שנים נבחר מועמד מקרב הציבור הדתי לאומי בירושלים לראשות העיר - ואולי זה אפילו יהיה ראש העיר הנוכחי משה ליאון", מסכם קינג.