ליאל עבדה במדי סלטיק
ליאל עבדה במדי סלטיקצילום: רויטרס

עד לא מזמן נחשב ליאל עבדה הצעיר לאחד משחקני העתיד של קבוצת סלטיק, אלופת ליגת העל הסקוטית וככזה שיעבור ממנה רק לליגות הגדולות ביותר באירופה ויימכר בכסף רב.

ואז החלה מלחמת 'חרבות ברזל' ועבדה הצעיר והמוכשר איבד את מקומו על המגרש. הסיבה: לחץ האוהדים המקומיים שידועים בשנאתם לישראל ותמיכתם בערבים.

לאחר שלל התבטאויות נגד השחקן הישראלי ומדינת ישראל בכלל, לשיאם הגיעו האוהדים הקיצוניים במשחק הליגה האחרון של סלטיק מול קלימרנוק, כאשר ארגון האוהדים ה-"Green Brigade" הניפו שלט בו נכתב על ידם: "תחשבו על החודשים האחרונים, 30,000 מתים מתוכם 12,000 ילדים. שימו סוף לכיבוש, שימו סוף לציונות".

בנוסף לכך, דגלים רבים של אש"ף התנוססו ביציע של אוהדי הקבוצה במהלך המשחק.

מי שתמך בצעדם הקיצוני ומלא השנאה כלפי ישראל של אוהדי סלטיק הוא לא אחר מאשר הכדורגלן ההולנדי ממוצא מרוקאי, אנואר אל גאזי, ששוחרר מקבוצת מיינץ הגרמנית בשל התבטאויותיו הקשות והחמורות נגד ישראל במהלך מלחמת 'חרבות ברזל'. אל-גאזי כתב בחשבון האינסטגרם שלו על שלט אוהדי סלטיק: "אני מוכן לשחק עבור סלטיק בחינם".

השנאה של האוהדים לישראל ויחסם כלפי הכוכב הישראלי של הקבוצה, מביא את סלטיק לנסות ולהעביר את עבדה לליגה אחרת כבר בקרוב כאשר הליגה המובילה לקלוט את הכוכב הישראלי היא ליגת הכדורגל האמריקאית, ה-MLS, שם משחק בין היתר ליאו מסי.