נבחרת ישראל. תעפיל שוב לאליפות אירופה?
נבחרת ישראל. תעפיל שוב לאליפות אירופה?צילום: איגוד הכדורסל

ביום חמישי הקרוב תחל נבחרת הכדורסל של ישראל את דרכה במוקדמות אליפות אירופה בכדורסל - יורובאסקט 2025.

הנבחרת שכשלה בקיץ החולף בטורניר קדם האולימפיאדה, תחל את דרכה במוקדמות אליפות אירופה בכדורסל, בפורטוגל, שם תתמודד מול הנבחרת המקומית שלא נחשבת ליריבה קשה במיוחד. שלושה ימים לאחר מכן, תתארח הנבחרת אצל סלובניה ובחלון המשחקים הבא תשחק מול הנבחרת הנוספת בבית א' - נבחרת אוקראינה.

הנבחרת, אותה מאמן אריאל בית הלחמי, שינתה את פניה מזו שכשלה במוקדמות האולימפיאדה בקיץ החולף, כאשר כלל השחקנים שזומנו הגיעו הפעם בניגוד לקיץ, מלבד מי ששוחרר בשל פציעות.

על פי השיטה הנהוגה, שלוש הנבחרות הראשונות מכל בית יעפילו לאליפות אירופה שתיערך בין התאריכים ה-27 באוגוסט ועד 14 בספטמבר בארבע מדינות שונות: קפריסין, פינלנד, הונגריה ולטביה.

רגע לפני פתיחת המוקדמות, באתר פיב"א, האתר של ארגון הכדורסל האירופי המנהל את הטורניר, ערכו דירוג עוצמה של 32 הנבחרות המשתתפות בטורניר המקדים.

על פי האתר האירופי, לנבחרת ישראל יש סיכוי סביר מאוד להעפיל לאליפות אירופה היוקרתית פעם נוספת. המדרגים השונים הציבו את ישראל במקום ה-15 מתוך 32 וכתבו כי הנבחרת משלבת בין כישרונות צעירים לשחקנים וותיקים בעלי ניסיון. לדעתם של המדרגים, לנבחרת הישראלית יש אותם סיכויים לנצח או להפסיד ובכל מקרה התוצאה תהיה העפלתה של הנבחרת הישראלית לאליפות אירופה בכדורסל שתתקיים בקיץ הבא.