הרב ד"ר יואל בן נון
הרב ד"ר יואל בן נוןצילום: חזקי ברוך

עזה הייתה חלק מרשות פלסטינית שיש בה משטרה ואין בה צבא – כך במפורש לפי הסכמי אוסלו עמוסי האשליות הישראליות!

ברגע שישראל עקרה מעזה את היישובים הישראליים והוציאה את צה"ל בנסיגת 'ההתנתקות', נערכו שם בחירות וחמאס זכה בהן – תוך שנה וחצי השתלט על כל המערכות של הרש"פ, ובנה את כוחו מתחת לפני האדמה, ערך הפגנות וצעדות 'שיבה' ליפו על הגדר, ניסה לפרוץ את המעברים, בנה מחילות חודרות לתחומנו, ולבסוף חולל את המלחמה הזאת, שזעזעה את כולנו, עם גלי הדף בכל העולם.

גם בחברון, בית-לחם, רמאללה ושכם-ג'נין עד טול-כרם, זכה חמאס בבחירות, אבל ארגוני הטרור לא הצליחו להשתלט רק מפני הנוכחות הקבועה של צה"ל במרחב, וכניסות כמעט קבועות של צה"ל לקיני הטרור – סיפורה של הנסיגה מעזה מוכיח שהנוכחות הצה"לית מתקיימת רק מכוחה של ההתיישבות היהודית-ישראלית.

בכל 'מדינה פלסטינית מפורזת', ומיד אחרי נסיגת צה"ל, ישתלטו ארגוני 'ההתנגדות הפלסטינית', שהם עבורנו ארגוני הטרור, והם יכינו את התשתיות ואת כל הכלים למלחמה הבאה – זה כבר לא 'ספק', זה כבר ברור לכל אדם צלול בדעתו –

מי שעוצם עיניים וממשיך לדבר על האשליה חסרת השחר של 'מדינה פלסטינית מפורזת' מרמה קודם כל את עצמו, ואחר כך מנסה להטעות אותנו – די לעיוורון הזה! די לרמאות הזאת!

זו לא מחלוקת אידיאולוגית – חבל על האנרגיות המושקעות במחלוקת חסרת שחר – הציונות נבנתה בזכות מבט מפוקח אל המציאות האכזרית, גם בגולה וגם בארץ!

את התמימות עם התקווה הטובה לאהבה ולאחווה ולשלום הבה ונשמור למערכות היחסים בינינו, בתוך עם ישראל היושב בציון!