נתניהו: הכרה חד צדדית לא תקרב את השלום אלא תרחיק אותוערוץ הכנסת

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) ברוב גדול של 99 תומכים את הצהרת הממשלה המתנגדת להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית.

רוב של חברי האופוזיציה הצביעו בעד ההצעה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לתמיכה בהצעה ואמר, "אני מברך את חברי הכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה שהצביעו בעד הצעתי נגד הקמת מדינה פלסטינית. השגנו רוב עצום וחסר תקדים של 99 חברי כנסת. אני לא זוכר רוב עצום כזה על הצעה כלשהי. הכנסת התאחדה היום ברוב עצום נגד הניסיון להכתיב לנו הקמת מדינה פלסטינית. התכתיב הזה יפגע בשלום והיא שולחת מסר ברור לקהילה הבינלאומית".

"הכרה חד צדדית לא תקרב את השלום אלא תרחיק אותו. אזרחי ישראל ונציגיהם בכנסת מאוחדים היום יותר מבעבר. הצבענו ברוב עצום נגד מהלך שיסכן את ישראל ואת השגת השלום לפני שנשיג ניצחון מוחלט נגד החמאס", דברי נתניהו.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, השר בצלאל סמוטריץ', אמר כי "מעולם הכנסת לא ידעה קונצנזוס כה רחב. המתווה הבינלאומי שביקש לכפות על מדינת ישראל הקמת מדינת טרור שתסכן את קיומה נהדף במהלך שהובלתי בממשלה וכעת חברי הכנסת ברוב עצום של 99 חברים קבעו זאת באופן הכי ברור שיכול להיות - לא תוקם מדינת טרור בלב ארץ ישראל".

"עם ישראל כולו עומד מאוחד מול הלחץ הבינלאומי. אני קורא לידידינו בעולם - אל תפעלו נגד מדינת ישראל ואל תסכנו את קיומה. תודה לחברים מכל המפלגות", דברי השר סמוטריץ'.

ח"כ אמיר אוחנה: "הכנסת אמרה את דברה"צילום: דוברות הכנסת

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה הוסיף: "הכנסת אמרה את דברה. לא פחות מ-99 חברות וחברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה הוכיחו שלמען האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל אנחנו יכולים לעמוד יחד, וקיבלה את הצעתו של ראש הממשלה, כפי שאושרה על ידי הממשלה – ברוב גדול מאוד של חברי הכנסת. יש למדינת ישראל קשרים, יש למדינת ישראל בריתות, יש למדינת ישראל מערכות יחסים – אך מדינת ישראל היא מדינה עצמאית וריבונית".

בדיון פנה ח"כ חנוך מילביצקי לח"כ אחמד טיבי ואמר לו כי "לא תהיה מדינה פלסטינית בחיים, אתה תמות, הילדים שלך ימותו, הנכדים שלך ימותו, לא תהיה מדינת פלסטינית, לא יהיה".