פחות משבוע לפני הבחירות המוניציפליות, ערכה רשימת נעם בירושלים כנס פעילים ענק, שהיה כולו התלהבות אדירה להצלחת הרשימה בבחירות. למעלה מאלף פעילי נעם מירושלים ומכל רחבי הארץ, לקחו חלק בכנס שנערך תחת הכותרת "אבקשה טוב לך". גם רבנים רבים בראשות נשיא ישיבת הר המור ומנהיגה הרוחני של מפלגת נעם, נכחו באירוע בבנייני האומה.

במרכזו של כנס הפעילים עמדה יוזמה מקורית המבקשת ליישם את שיטת העבודה שכבשה את עולם גיוס הכספים לישיבות, לטובת הצלחת מפלגת נעם בירושלים בבחירות המוניצפליות הקרובות למועצת עיריית ירושלים. את היוזמה החדשנית מוביל חבר רשימת נעם בירושלים ויו"ר המנהל הקהילתי בשכונת חומת שמואל (הר חומה) שלמה גולברי.

את מסכת הנאומים פתח הרב דני מילר שהקריא פרק תהילים לנצחון חיילי צה''ל, לרפואת הפצועים ולחזרת השבויים בשלום.

"פתאום פה יש התעוררות ופגישה והתחברות, זה מפגיש את כל חלקי העם ופתאום אנחנו מופיעים בפרצוף אחר לגמרי", אמר הרב טאו לפעילים שגדשו את האולם. "כבר מתחילים לחשוב: 'קודם כל יהודי', 'אני בעצם שייך לעם ישראל, אני בעצם יהודי, אז מה זה אומר שאני יהודי'. המלחמה יוצרת מפגש שבו אנחנו צריכים להילחם כולם יחד וכל אחד צריך את השני וכל אחד רואה בשני אח, כאילו הוא אח שלו, או הבן שלו, כל אחד עבור השני במסירות נפש ואין שום דיבורים של אנטי ונגד, פתאום כולם אחים, חברים".

"ואנחנו נקראים לפעול עם א-ל, כדי לטפל בסיבוכים של החיים הפוליטיים, הציבוריים, החינוכיים, התקשורתיים וכדומה, לזה צריך כח פוליטי חזק.צריך להראות את היופי של היהדות, ליהדות יש רוח אמיתית, יש לעם הזה השקפות ודעות עצמיות. צריכים להחזיר לעם ולמדינתנו את הערכים, התרבות והשורשים העמוקים שלנו.

זה ענין תודעתי וזו המטרה של נעם." סיכם הרב טאו

נשיא ישיבת הר המור קרא להתעוררות בציבור כולו ולהעצמת רוחם של הפעילים שיוצאים למערכה למען קדושתה של ירושלים.

את דבריו סיים בברכה ש"יתן ד' ותתגלגל זכות המפעל הטוב של "נעם" ו"ירושלים בנעם" וכל הדיבורים הטובים וההסברה שהתחלנו, שיהי לתועלת לירושלים, ולמדינתנו לכלל עם ד' וחפץ ד' בידנו יצליח".

לאחר דבריו של הרב טאו לפעילים, הוזמן סגן השר ח"כ אבי מעוז להסביר את תפקידה של הרשימה למועצת העיר.

"מי שרואה את העוצמה האדירה שלכם הפעילים היקרים, המסורים והאידיאליסטים, דבר שלא קיים בשום מפלגה, אין לו ספקות", קרא ח"כ מעוז לפעילים. "יש מי שמנסים לייאש אותנו כאילו אין לנו סיכוי, אבל אנחנו מכירים את הקולות הללו. אמרו לנו הרבה דברים ותמיד הם טעו. עכשיו אומרים שאין סיכוי שנצליח בבחירות בירושלים וברשויות המקומיות - אז אומרים".

"גם בירושלים, נציגינו בע"ה יובילו את הדאגה לזהותה היהודית של הפרהסיא שלה", עמד ח"כ מעוז על תפקידה של נעם בירושלים. "גם בירושלים, נציגינו יובילו את המאבק על קדושת השבת במרחב הציבורי, כפי שמוכרח להיות בכל מקום בארץ ישראל, וקל וחומר בעיר קדשנו ותפארתנו".

מבין עשרות הרבנים שהשתתפו בכינוס ניתן למנות את הרב צבי טאו, הרב עודד וולנסקי, הרב ישעיהו דורון ראש ישיבת לנתיבות ישראל, הרב דני מילר מישיבת שבי חברון, הרב אביב צוברי ראש ישיבת עטרת ירושלים, הרב דוד גי'אמי, הרב משה שטרנברג מישיבת הרב המור, הרב צביקי לבנברג ראש ישיבת גבעת שמואל, הרב יעקב נוביק מארגן מצעד הדגלים ועוד.

"הגיע הזמן שירושלים תשוב להיות מה שהיא אמורה להיות, ירושלים יהודית! הגיע הזמן שירושלים תהיה יהודית, עם רוב יהודי, גאווה יהודית ואווירה יהודית", אמר עו"ד אלדד רבינוביץ שמוביל את רשימת נעם בירושלים למועצת העיר. "אלפי שנים אנחנו מתפללים על ירושלים, על הבניין שלה ועל הבניין שלנו מכוחה. עכשיו מתפללים גם שנצליח לעשות טוב ולהוסיף עוד ועוד בבניין ירושלים".

מנהל המטה של נעם בירושלים, מעוז שלי מסכם: האווירה באולם היתה מחשמלת, הקהל קיבל את האנרגיות הנדרשות ליציאה למערכה החשובה של ירושלים. למעלה מאלף הפעילים שהשתתפו באירוע, לקחו על עצמם יעדים של גיוס מצביעים חדשים שיביאו יחד את השמירה על קדושתה של ירושלים.

צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם
צילום: באדיבות מפלגת נעם