דור הולך ודור בא, אבל האתגרים החינוכיים לעולם קיימים. לקראת המשדר הגדול שיתקיים בעז"ה במוצ"ש הקרוב, מספר לנו הרב יוני לביא על הייחודיות שיש בדורנו. "אנו חיים בדור של מסכים ומוקפים בעולמות ווירטואליים. זהו דור של פריצת גבולות וחוצפה, אך לצד זה גם מוצאים שאיפות גבוהות ורצון לחיות מתוך אמת וחיבור פנימי.

הפסוק "בינו שנות דור ודור" מלמד אותנו את הצורך לבחון את הגישה שלנו בהתאם להתפתחויות שבכל דור ודור".

הרב לביא מציין כי לא רק האתגרים משתנים מדור לדור, אלא גם הכלים להתמודדות, מה שמצריך את ההורים והמחנכים להיות בלמידה מתמדת ולהתאים את עצמם למצב ולצרכים של הדור הזה.

"בחינוך אין קסמים, אבל יש דברים שעובדים. כבר בתנ"ך אנחנו רואים שאין הורים שהצליחו במאה אחוזים עם כל הילדים. לאדם וחווה היה את קין. אברהם, יצחק ויעקב - כולם התמודדו עם אתגרים לא פשוטים עם חלק מהילדים שלהם. ולמרות כל זאת אנו מאמינים שמוטלת עלינו החובה לעשות כמיטב יכולתנו לדייק את העשייה החינוכית שלנו, ולצד זה להתפלל שתשרה ברכה במעשים שלנו".

"תמיד", אומר הרב יוני לביא, "אנשים התלוננו על הדור של העת האחרונה לעומת דורות קודמים". אמנם הערכים הם אותם ערכים, אבל האתגרים שונים מדור לדור, ואפשר להגיד אפילו משנה לשנה. הרי אינה דומה שנת מלחמה לשנת פילוג, ואינה שווה שנת קורונה לשנת בחירות.

המשדר הקרוב להורים: "חינוך ילדים – מודל 2024" יעסוק בארבעת העקרונות החשובים ביותר בגידול ילדים בישראל היום. עקרונות שיתנו כלים אפקטיביים להתמודדות עם הבלבול, הכאב והקושי שהמלחמה הביאה איתה, להתמודדות עם המסכים והעולם הדיגיטלי, דרכים כיצד להציב גבולות בבית, וכיצד לחוות הורות משמחת.

במשדר יתארחו גם צביקה מור, אביו של איתן החטוף בעזה: "מה לומר לילדים בעת מלחמה?", ושרה ריבלין, אמא לשישה-עשר ילדים:"איך מצליחים לגדל משפחה ענקית?"

רוצים לשמוע עוד על חינוך הילדים? הרשמו עכשיו למשדר שיתקיים במוצאי שבת תצוה, ט"ו אדר א' (24.2) בשעה 21:00, ללא עלות.