נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום (רביעי) בבסיס האימונים של חטיבת גולני. את הביקור אירחו מפקד הבסיס, סא"ל שחר ברקאי וסגן מפקד אוגדה 36, אל"ם יהודה לב.

הנשיא ורעייתו שוחחו עם החיילים, אשר כולם לחמו בשבעה באוקטובר ובימים שלאחר מכן, ושמעו מפיהם את סיפורי הגבורה הבלתי נתפסים משבת שמחת תורה, על ההתמודדויות המאתגרות כיום ועל תחושותיהם בעקבות האובדן הנורא אותו ספגה החטיבה.

נשיא המדינה ביקש להודות ללוחמים הגיבורים ואמר: "אני מסתכל על העם הזה מלמעלה, במבט על. כאילו אתה עומד בראש הר מסתכל על בניך ובנותיך ונמלא גאווה עצומה. אני רוצה לומר לכם תודה מעומק ליבי בשם עם שלם, זו זכות נדירה שיש לי להגיד תודה בשם עם שלם ולהצדיע לכם".

"אני רואה בעם תעצומות נפש, אור גנוז אדיר. לא מגיע לו שהוא יריב כל היום אחד עם השני, כולנו פה אחים, תסתכלו על ההבדלים, כולנו מרקעים שונים, עם סיפורים שונים, עליות שונות. זה בכלל לא מעניין. יש פה עם יוצא מן הכלל, משפחות נפלאות, רוח נהדרת", הוסיף הרצוג.

לדבריו, "אנחנו נמצאים בגזרה אסטרטגית מורכבת, אנחנו ברגע היסטורי אמיתי. מולנו יש אימפריית רשע שיושבת בטהרן ומפעילה את כל הכלים שלה על לוח השחמט ויוצרת היום משבר עולמי. אנחנו נלחמים לא רק בשביל עצמנו, אלא גם בשביל העולם כולו. אני אומר את זה מבוקר עד לילה לכל מנהיגי תבל. אנחנו נעבור את התקופה הזאת, נתגבר בזכותכם. בזכות הגבורה העצומה שלכם, וזו לא קלישאה, זה לא משהו שאני אומר לכם כדי שתרגישו טוב, אתם צריכים לדעת, שעשיתם מלאכת קודש מדהימה, בגבורה עילאית. גולני נלחמה הכי טוב שאפשר, כולם יודעים את זה. כל יחידות צה"ל נלחמו הכי טוב שאפשר. ההישגים עצומים".

"אנחנו מאחלים לכל מי שעובר תהליך שיקום להבריא ולהתחזק. תמשיכו הלאה, בניתם נדבך היסטורי בתחום הזה, למען נצח ישראל. אתם חטיבה מספר אחת, אני מצדיע לכם", סיכם הנשיא.

בתום ביקורו הוא נטע עץ בחורשת הגיבורים שהוקמה לזכר חללי החטיבה.