אלימות
אלימותצילום: איסטוק

מחלקת התביעות של המשטרה הגישה בימים האחרונים כתב אישום נגד ערבי אשר תקף לפני כשלוש שנים יהודי בלוד לעיני ילדיו לאחר שסרב להזיז את רכבו מחנייה.

הערבי תקף את היהודי באגרופים, ניפץ על ראשו פלורסנט ושבר את ידו. המותקף הגיש תלונה במשטרה על התקיפה וזו עצרה את התוקף אך שחררה אותו כעבור שעות אחדות ואף סגרה את התיק. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר על ההחלטה למחלקת העררים בפרקליטות וניהל מאבק משפטי בסיומו כאמור הוגש כתב אישום כנגד התוקף.

בערר שהגיש מתאר עו"ד בלייכר כיצד הותקף היהודי באלימות קשה, "בתאריך 25.6.21 הותקף המערער בצורה ברוטאלית לעיני ילדיו בעיר לוד. המערער הינו תושב העיר לוד, אשר ילדיו הקטנים שוהים במעון 'הממלכה' בעיר. המערער הגיע ברכבו יחד עם שלושה מילדיו, עצר את הרכב וחנה סמוך למעון, בעודו יושב במושב הנהג והרכב מונע, כאשר שניים מילדיו ירדו לאסוף את הילדים הקטנים מהמעון. לפתע ניגש אל המערער אדם בעל מבטא ערבי, ניגש לחלון וצעק עליו 'תעיף את הרכב שלך'. המערער השיב כי הוא רק מעלה את ילדיו ונוסע, אך התוקף הכניס את ראשו ופלג גופו העליון דרך החלון וצעק 'תעוף עכשיו!' תוך שהוא מונע מביתו הגדולה של המערער להכניס לרכב את הילדים הקטנים. המערער חשש לשלום ילדיו ויצא מן הרכב".

"התוקף ניגש למערער שאחז פלאפון בידו, נתן לו מכה חזקה בידו וניסה לחטוף/להשליך את המכשיר מידיו. עם מבט של רצח בעיניים ובחמת זעם ניגש התוקף להכות בראשו של המערער באגרופים, תוך שהמערער מגונן בזרועותיו על ראשו. התוקף נטל גופי תאורה 'פלורוסנט' וניפץ אותם בעוצמה על ראשו של המערער. כתוצאה מכך נחתך המערער בראשו, ודם רב החל לרדת על פניו. המערער נס לאחור למרכז הכביש, תוך שהתוקף ואדם נוסף רצים לעברו, וכתוצאה מכך רכב שעבר במקום עלה עם הצמיג על רגלו ובנס לא נגרם נזק חמור יותר. במשך כל זמן התקיפה, ילדיו נותרו במכונית לבדם, כאשר הם חוזים במתרחש וממררים בבכי", ממשיך בלייכר לתאר.

כאמור, בעקבות הגשת הערר החליטה הפרקליטות על פתיחת תיק החקירה מחדש והגשת כתב אישום כנגד התוקף הערבי.

עו"ד בלייכר מסר, "מדובר באירוע קשה וחמור. הפעלת אלימות כלפי יהודים לא תעבור עוד בשתיקה. אנו יחד עם נפגעי העבירה נמשיך לעמוד על זכותנו למיצוי דין עם הפורעים האלימים ונדרוש מרשויות האכיפה והחוק למלא את תפקידם ולא לתת לאותם פורעים להתנהל כאילו אין חוק, אין דין ואין דיין. ברוך ה' גם הפורע הזה לא יתחמק מלעמוד לדין ונבוא עמו חשבון גם במישור האזרחי בתביעה נזיקית".