קמפיין
קמפייןצילום: באדיבות המצלם

משפחות שכולות מפורום הגבורה פנו לעורכים ומו"לים בתקשורת הישראלית בבקשה לא לאפשר לגורמים קיצוניים להחליש את רוח הלחימה.

הפנייה נעשתה לאחר שבסוף השבוע האחרון פורסמו מודעות בעיתונות הכתובה שניצלו את השכול של המשפחות כדי להעלות את נושא גיוס חרדים על הפרק.

בפורום הגבורה, בו חברות למעלה ממאה משפחות של נופלים במלחמת חרבות ברזל, אמרו כי לעיתונות יש אחריות למסרים שיוצאים, ויש צורך לקדם את המסר של הגבורה שהותירו אחריהם הנופלים.

במכתבם, כתבו המשפחות, "בני משפחתנו הגיבורים יצאו בשבעה באוקטובר מתוך מסירות נפש ורצון להביא ניצחון לעם ישראל ורוח של גבורה לאחר האסון הכבד שפקד את מדינתנו".

"לצערנו, בימים האחרונים פורסמו בחלק מהעיתונות הכתובה בישראל מספר מודעות פוליטיות שעושות שימוש בזכר הנופלים ובגברותם לצרכים פוליטיים. מדובר במודעות פסולות ופוגעניות אשר פוגעות בנו כמשפחות השכולות באופן קשה, ועושות שימוש אסור בציפור נפשה של החברה הישראלית, נופלי המלחמה".

עוד נכתב, "מלבד זה המודעות פוגעות גם ברוח הלחימה וברוח הניצחון ומנצלות באופן ציני ובוטא את השכול על מנת ליצור קרע בעם ולהחליש אותו".

במכתב כתבו המשפחות, "אנו, המשפחות השכולות פונים אליך, ולכלל מערכות התקשורת בישראל, וקוראים שלא לשתף פעולה עם כל פרסום אשר מחליש את צה"ל, פוגע במלחמה, פוגע בערך הניצחון, פוגע בזיכרון הנופלים ובגבורתם ועושה שימוש ציני בשכול. כמו כן, אנו מבקשים ממכם שלא לתת לגורמים קיצוניים להחליש את רוח העם ואת רוח הגבורה בכלל, ובפרט בימים אלו שבהם חיילנו מחרפים את נפשם בחזיתות השונות, והכל מתוך גבורה מטרה להביא ניצחון לעם ישראל".

לסיום כתבו, "בנוסף, אנו מצפים מכלל מערכות התקשורת בישראל להתגייס למען חיזוק צה"ל, לתת רוח גבורה בעם ולדחוף לניצחון. יש לקחת את גבורת הלוחמים ולפעול ברוחה ולאורה על מנת לנצח את אויבנו ולהביא כבוד לעם ישראל. יש לכם אחריות גדולה למסרים שאתם מעבירים, וככאלה אנו מבקשים ומצפים שתעבירו את המסר של גבורת הנופלים והצוואה שהם הותירו אחריהם".