חניכי תנועת אריאל
חניכי תנועת אריאלצילום: יוסף ביטון

אלפי חניכים תנועת הנוער אריאל יצאו אמש (שלישי) מכל רחבי הארץ למסע חוזרים הביתה - חוזרים לגוש קטיף.

המסע היה אמור להתקיים בסמיכות לכ"ב בשבט, יום גוש קטיף במערכת החינוך, אך נדחה בעקבות מזג האוויר.

סניפי הבנים טיילו בתל חדיד וסניפי הבנות ביער עופר ובמצפה משואה. במהלך המסעות עצרו החניכות בתחנות המלמדות על ההתיישבות היהודית הקדומה ברצועת עזה, הישובים השונים בגוש קטיף, החקלאות הענפה בגוש קטיף, ההחלטה על תכנית ההתנתקות והמאבק כנגדה.

בתחנה האחרונה חולקו צמידים כתומים הזכורים מתקופת המאבק על גוש קטיף, עליהם נכתב 'חוזרים הביתה'. בנוסף היו תחנות שדיברו על ישובי עוטף עזה, סיפור ההתישבות שם וסיפורי הגיבורים מכוחות הביטחון וההצלה ממלחת חרבות ברזל.

בסיום המסע נערך מפקד חגיגי מיוחד לסיכום המסע ושירת המנון התנועה. במהלך המפקד הוזמן לבמה המרכזית נהוראי הרוש, מסניף רמת בית שמש, שנפצע קשה בהתהפכות האוטובוס במסע סוכות לפני כ-5 חודשים. נהוראי מלווה באביו אמר בהתרגשות רבה את פרק 'מזמור לתודה'.

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל מסר, "ככל שנעמיק את הקשר החי שלנו לארץ ישראל - הכל יפרח ויאיר. הטוב של עם ישראל תלוי בחיזוק הקשר שלנו לארץ ישראל, הארץ הטובה ולתורה הטובה".

הוא ציין כי "על אף החששות ממזג האוויר, בחרנו לצאת לטייל ולהעמיק את הקשר לארץ שלנו - עם ישראל נמצא בשעה של מלחמה, למדנו על הגבורה הגדולה של העם הזה שמתגלת במלחמה. לוחם הוא זה שחולם. חולם ורואה את העתיד. חבל עזה מחכה לנו, לבנים של העם היהודי שישבו הביתה. דור העתיד שלנו, צוותי ההדרכה, החניכות והחניכים הם אלו שבעז"ה יזכו להוביל ולהגשים את החלום".