לוחמי האש נאבקים בשריפה
לוחמי האש נאבקים בשריפהפלאש 90

עימותים בקואליציה: הוועדה לביטחון לאומי בראשות ח"כ צביקה פוגל אמורה הייתה השבוע להכין את חוק הקבורה הממלכתית ללוחמי האש לקריאה ראשונה. הח"כים הוזמנו אולם הדיון התבטל במפתיע.

מאחורי הביטול עומדת דרישה של ארגון 'יד לבנים' והיחידה של הנצחת החייל במשרד הביטחון להעתיק את הדיון מהועדה לביטו"ל - לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

את דרישתם זו העבירו במכתב ששוגר אתמול לשר הביטחון גלנט, ליו"ר הקואליציה, יו"ר וועדת החו"ב יולי אדלשטיין וליו"ר הוועדה לביטו"ל ח"כ פוגל בטענה כי הנושא הוא ביטחוני.

גורמים פוליטיים שניסו לברר את פשר ההתעקשות על העתקת הדיון לוועדת החו"ב, נתקלו בדרישה "לסגור את ועד העובדים של כיבוי האש", שכן "אין חיה כזו 'ועד עובדים' לגוף ביטחוני.

אולם בשיחה עם ערוץ 7, העריכו הגורמים כי שורש ההתנגדות לקידום חוק כב"ה מקורו בניסיון של חברי כנסת ושרים בקואליציה להפקיע ממשרד הביטחון את הסמכות לסגירת תחנת אל ג'זירה.

כזכור, זמן קצר לאחר פרוץ המלחמה הוגש חוק המבקש לסגור את אל ג'זירה. מאז התעכב החוק במשך חודשים בשל לחצים מגורמים מדיניים שטענו כי המהלך יפגע בגיבוש עסקאות חטופים בתיווך קטאר.

לאחר עיכובים רבים, החוק הועלה לדיון בוועדת הביטו"ל של הכנסת במהלכו התברר כי נעשו שינויים בחוק במסגרתם, תופקע סמכות סגירת התחנה ממשרד הביטחון ותועבר למשרד לביטו"ל של השר בן גביר ומשרד התקשורת של השר קרעי.

"במשרד הביטחון מתקשים לבלוע את הצפרדע ומכאן הניסיון לטרפד חוקים שמקדמים חברי עוצמה יהודית", טען היום גורם בקואליציה.

ממשרד הביטחון לא נמסרה תגובה.