עמית סגל
עמית סגלצילום: Tomer Neuberg/Flash90

הפרשן הפוליטי עמית סגל התייחס היום (רביעי) לסערה שעוררו דבריו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בעניין חשיבות החזרת החטופים מול מיטוט חמאס.

סגל נשאל בפאנל בחדשות 12 האם דבריו של סמוטריץ' נאמרו בחוסר רגישות, "אני לא מסכים, כי יש שתי מטרות למלחמה, אחת היא מיטוט החמאס ואחת החזרת החטופים, הן לא מתנגשות חזיתית זו בזו, בניגוד למה שטוענים שני גורמים בקצוות של הפוליטיקה הישראלית".

הוא הוסיף כי "לא נוכל להשיג את שתי המטרות במלואן כמו שכולם משקרים לנו אבל מטרה וחצי נוכל להשיג, נוכל להחזיר חלק עוצמתי מהחטופים ולנצח את חמאס או להחזיר את כל החטופים ולהסתפק במה שהיה עכשיו".

סגל ציין בשידור כי "סמוטריץ' ביטא עמדה שמקובלת על חלק הארי של הציבור הישראלי ועל חלק מכריע מהציבור היהודי בישראל".

על המתקפה נגד סמוטריץ' אמר סגל, "יש דרך מקובלת במדינת ישראל והיא כאשר עמדה של מישהו לא נראית, אתה לא מנסה להתווכח איתו, אתה מנסה לצעוק עליו, להבהיל אותו, אתה לא מנסה להתווכח, אתה מנסה לבטל את הויכוח".

הוא הסביר, "מה שאמר סמוטריץ' הוא דבר מאוד פשוט, להחזיר את החטופים עכשיו במחיר של סיום המלחמה זה דבר הרסני ולכן המטרה העליונה היא מיטוט החמאס". סגל הוסיף כי במסגרת מיטוט החמאס אפשר להחזיר את החטופים.

בהמשך אמר סגל כי "המטרה העליונה של המלחמה שנכפתה עלינו הייתה למוטט את הארגון, צבא טרור שגרם לטבח, אם אנחנו נשאיר אבן על אבן ברצועת עזה של חמאס אחרי, ההשלכות הכלל אזוריות הן דרמטיות". הוא הוסיף כי "המטרה של סינוואר שהמלחמה תעסוק רק בנושא החטופים".

סגל הביא לדוגמה ואמר כי החזרת החטופים בעסקה קרתה "כי הכבדנו את ידינו ואת רגלנו על חמאס. זה מה שאמר סמוטריץ'".

הוא סיכם את הסערה בחשש, "האם אפשר לנסח את זה יותר טוב? אולי, אבל הניסיון להבהיל אנשים מלהביע את עמדתם שהיא עמדת הרוב בישראל הוא בעיני מטריד מאוד".