יובל דורון קסטלמן
יובל דורון קסטלמןצילום: באדיבות המשפחה

משפחתו של יובל קסטלמן, שנורה למוות בשוגג על-ידי לוחמי מילואים אחרי שנטרל מחבלים בפיגוע בירושלים, כינסה אחר הצהריים (יום רביעי) מסיבת עיתונאים במגדל המוזיאון בתל אביב, וקראה להקים ועדת חקירה ממלכתית.

משה, אביו של יובל ז"ל, היפנה קריאה לפרקליטות המדינה לפתוח בחקירה אמיתית של האירוע ולחשוף מה בדיוק התרחש בזירת הפיגוע.

"בהתחלה שמחנו על הודעת פרקליט המדינה שהורה למח"ש לפתוח בבדיקה ולהגיע לחקר האמת, כי היו פה מחדלים שהם מעבר לרשלנות. לצערנו, אנחנו חודשיים ועשרה ימים מאותה הנחייה ושום דבר לא קרה", אמר האב.

"זו לא בדיקה, זו יותר בדיחה. כינסנו את מסיבת העיתונאים על מנת לקרוא מהבמה הזו לפרקליט המדינה להורות על חקירה שתגיע לחקר האמת, ובאמת, כי הבנו שלא מצאו לנכון לחקור את אותם שוטרים שהיו מעורבים באירוע", הוסיף.

אחיו של יובל, רן, אמר: "יובל הגיבור היה אדם ערכי, שסיכן את חייו במודע בשם הערבות ההדדית, כפי שמעידים חבריו. לצערנו הרב, לא מספיק שחייל סימן איקס, הוא הוציא אותו להורג, ואז הגיע פקד שגילה נחישות לשבש את חקירתו. אנו דורשים מפרקליט המדינה להורות על פתיחת חקירה בחשד פלילי, בשם הערבות ההדדית עבורה יובל שילם בחייו, וזה מה שיובל עשה גם בפיגוע".

קסטלמן הרים את ידיו אחרי נטרול המחבלים שרצחו את הרב אלימלך וסרמן (73), חנה איפרגן (67) וליביה דיקמן (24) ביריות בתחנת האוטובוס שבשדרות בן גוריון, סמוך ליציאה מירושלים.

הוא אף פשט את הז'קט, הציג את תעודת הזהות שלו, ולפי עדויות בשטח גם צעק "אני ישראלי, אל תירו". למרות כל זאת הוא נורה למוות על-ידי אביעד פריג'ה, לוחם מילואים שחזר מרצועת עזה.