מרב מיכאלי
מרב מיכאליצילום: יואב דודקביץ/TPS

בית הדין של מפלגת 'העבודה' הורה למזכ"ל המפלגה לפתוח בהליך הדחה של יו"ר המפלגה מרב מיכאלי בשל התנהלותה במערכת הבחירות בבת ים.

לטענת בית הדין של 'העבודה', לקראת הבחירות המוניציפליות, מיכאלי החליטה על דעת עצמה לתמוך במועמדת מרצ בבחירות בבת ים, קטי פיאסצקי, בניגוד לעמדת בית הדין של המפלגה וחרף התנגדות חברי מרכז מפלגת 'העבודה' למהלך.

בית הדין הוסיף וטען כי מיכאלי העמידה לרשות המועמדת של מרצ בבת ים את כספי מימון מפלגת העבודה, תוך כדי שהיא מתעלמת מהנחיית בית הדין שאסר זאת עליה.

"הנני מורה למזכ"ל המפלגה להגיש תובענה לבית הדין של המפלגה ולבקש את הוצאתם משורות המפלגה", כתב בין הדין.

עוד נכתב כי "מבקש הוצאתם מהמפלגה של אלו הבאים: יו"ר המפלגה, חה"כ מרב מיכאלי; הגזבר, אבנר סטפק, היועץ המשפטי עומרי שגב, כאשר הוצאה מהמפלגה משמעותה ביטול חברות במפלגת העבודה, ביטול כל תפקיד ומשרה במפלגת העבודה ולרבות אי מתן כל תשלום למי מאלו שהוצאו מהמפלגה וזאת החל ממועד הגשת התביעה".

בתגובת מפלגת העבודה שהתפרסמה בגל"צ נכתב כי "מפלגה מכבדת את המוסדות הדמוקרטיים שלה. המפלגה תתמוך אך ורק ברשימות ליברליות שמקדמות את ערכי המפלגה. ההפיכה המשטרית הוכיחה את תפקידן של הרשויות המקומיות בשמירה על הדמוקרטיה ומפלגת העבודה לא תתפשר על ערכיה בשום עיר - גם לא בבת ים".