המסר של פאלה טרייסטמן שניצלה מהטבח ברעים לנשיא ברזילמשרד החוץ

רפאלה טרייסטמן, שניצלה מהטבח במסיבת הנובה ב-7 באוקטובר אך איבדה את בן זוגה חנני גלזר שנרצח באכזריות על ידי מחבלי חמאס, ביקשה להעביר מסר לנשיא ברזיל יחד עם שר החוץ ישראל כ"ץ.

"אני לעולם לא אשכח את מה שהיה שם, את השנאה שחשתי באותו יום כלפי. היינו ארבעים ורק עשרה מאיתנו יצאו בחיים. חמאס אינו ארגון התנגדות אלא ארגון טרור", אמרה טרייסטמן.

היא הדפה את טענותיו של נשיא ברזיל נגד ישראל וציינה כי "מדינת ישראל עוזרת לי בכל תהליך השיקום עם תרופות, טיפול בפוסט טראומה ואני מקבלת את כל התמיכה שלה אני זקוקה. מעציב אותי מאוד לדעת שהמדינה שבה נולדתי וקראתי לה בית משווה את מה שישראל עושה למה שהיה בשואה".

"'רצח עם' היה קורה אם האוכלוסייה הפלסטינית היתה פוחתת כשההפך קרה - היא רק גדלה. ישראל עיכבה את התמרון הקרקעי כדי להגן על תושבי עזה. כל משפחתי היתה בשואה ונרצחו על ידי הנאצים, מי ששרד ברח לברזיל שנחשבה למקום בטוח ששם ידעו שלא יירדפו וירצחו רק כי הם יהודים. כעת אני מרגישה סכנה לחזור לברזיל שסובלת מאנטישמיות ושהממשלה שלה משווה את מעשי ישראל להיטלר ופוגעת בזיכרון שישה מיליון יהודים שנטבחו באכזריות בגלל אדם אחד", הוסיפה.

"ממשלת ברזיל לא תמכה בי, לא יצרה קשר איתי או אם כל המשפחות של האזרחים הברזילאים שנרצחו ב-7 באוקטובר. הרגשנו שהם שכחו אותנו", סיכמה.

שר החוץ ישראל כ"ץ שיתף את הסרטון בחשבון ה-X שלו, תייג את נשיא ברזיל, וכתב: "בעקבות ההשוואה שלך בין המלחמה הצודקת שלנו נגד החמאס למעשים הבלתי אנושיים של היטלר והנאצים, לרפאלה יש מסר עבורך. כדאי שתקשיב".

הנשיא הברזילאי האשים ביום ראשון את ישראל בביצוע 'רצח עם' בעזה והשווה את המלחמה בעזה להשמדת העם היהודי בידי היטלר והנאצים.

"מה שקורה ברצועת עזה איננו מלחמה, אלא רצח עם. זו אינה מלחמה של חיילים נגד חיילים. זו מלחמה בין צבא עם מוכנות גבוהה לבין נשים וילדים. מה שקורה ברצועת עזה לעם הפלסטיני לא קרה בשום תקופה אחרת בהיסטוריה. למעשה, זה קרה לפני כן: כשהיטלר החליט להרוג את היהודים", טען דה סילבה.

במהלך המלחמה מקפיד דה סילבה לתקוף את ישראל בכל הזדמנות אפשרית ולצדד בפלסטינים ובחמאס.