שר העלייה והקליטה, אופיר סופר, מתייחס לביקורת המוטחת נגד דבריו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אודות סוגיית החטופים החשובה מאוד בעיניו אך אינה החשובה ביותר.

"אנשים פחות צריכים לעסוק בספינים פוליטיים, להוציא דברים מהקשרם ולהעצים אותם. בסופו של דבר ברור לכולנו ששתי מטרות המלחמה שהוגדרו הן מטרות עליונות וחשובות. הגם שנראה לפעמים שהן סותרות אחת את השנייה, בדרך כלל הן משרתות אחת את השנייה", אומר השר סופר בראיון לערוץ 7.

"מדינת ישראל חייבת להשיב את כל החטופים, מדינת ישראל חייבת להכריע את החמאס. מיותר להסביר מה רמת הפגיעה בביטחון הלאומי כשאנחנו לא מצליחים להשיב את החטופים, מעבר להיבט הערכי והמוסרי", הוא מוסיף וקובע כי לכל ברור שעל חמאס יש ללחוץ עם חרב חדה.

להערכתו הלחימה תימשך מספר שנים. "כי כדי להגיע להישג צבאי של פירוק חמאס זה לא משהו שאפשר לגמור אותו בחודשים, כך להבנתי למרות ששמעתי גם עמדות אחרות. אם אנחנו רוצים לטחון את חמאס עד דק ולהעלים אותו מהעולם אז המינימום שנדרש לעשות הוא מה שעשינו לאחר חומת מגן ביהודה ושומרון, ואנחנו מבינים שזה דבר שצריך תמיד לגרוס אותו כי אחרת הוא מרים ראש. זה מה שצריך לעשות בעזה. בוודאי שהאתגר שם גדול לאין ערוך".

באשר למו"מ לשחרור החטופים מדגיש השר כי יש לקיים אותו בצורה שקטה ומקצועית ו"כל מילה בהקשר הזה מיותרת".

עד התבקש השר סופר להתייחס לבחירות לרשויות המקומיות המתקרבות ובקשת מפלגתו לדחות אותן למועד מאוחר יותר, בקשה שלא התקבלה. סופר מזכיר כי הבקשה הראשונית לדחייה ראשונית התקבלה, "זה היה המינימום המתבקש. אנחנו רואים שחלק נכבד מכוחות המילואים יכולים להתמודד. הבור שוחחתי עם מועמד שלנו שעדיין נמצא בלחימה בצפון. אנחנו צריכים לחזק את המועמדים האלה, אבל יחד עם זאת ברור שהקשב של העם בעזה על מלא ומחזיקים את הראש גם עם החזית בצפון. אנחנו צריכים להיות עסוקים בזה". במציאות כזו נדרשים קמפיינים סולידיים הקוראים לציבור לבוא ולהצביע כי "יש משמעות להצבעה הזו לגבי פניה של העיר איך יראו. זה דבר חשוב ואנחנו מקפידים לעשות את זה באווירה הנכונה ובצורה המכבדת".

ואולי כפי שניתן לקיים בחירות מוניציפאליות בעת מלחמה, כך גם ניתן לקיים בחירות כלליות? "העיסוק במוניציפאלי הוא עיסוק מינימאלי. אני מציע שאת העיסוק בבחירות שאנחנו לא נדרשים לו כרגע להשאיר לאחרי המלחמה. יש לנו עוד נושאים נספים לעסוק בהם", דברי השר סופר.

לסיום, הוא משתף בשלום בנו, שנפצע בפעם השנייה בקרבות ברצועת עזה. לדבריו הבן במצב טוב, יצא מטיפולים בבית החולים סורוקה ועבר לשיקום. "צריך לאחל החלמה שלמה לכל חיילי צה"ל, שישובו לשלום וגם נחמה למשפחות".