יאיר לפיד תמיד הורס מסיבות. הוא עשה את זה בהצבעה על הדחת חבר הכנסת כסיף ועכשיו בהצבעה נגד קבלת תכתיבים בינלאומיים זרים, כך אומר חבר הכנסת אלמוג כהן בראיון לערוץ 7 בעקבות דברי של יו"ר האופוזיציה ולפיהם ההסכמה הרחבה שהשיג נתניהו בהצבעה מלמדת על נכונותו של ראש הממשלה להקמת מדינה פלשתינית במשא ומתן.

הפעם, אומר חבר הכנסת כהן, עלה בידו של לפיד להרוס רק חלקית את מסיבת ההצבעה, כהגדרתו. לכך הוא מוסיף ומבהיר: "מדינה פלשתינית תהיה פרס לטרור. המודל של השבעה באוקטובר שבו מגיעים כוחות מזוינים, רוצחים, שוחטים ואונסים יועתק לכל העולם. עיני העולם הנאור והליבראלי נשואות אלינו והאמירה כאן מאוד ברורה, לא תקום ולא תהיה מדינה פלשתינית, ואגב, אין עם כזה עם פלשתיני, כך שצריך להתייחס לזה בהתאם".

על עצם קיומו של לחץ בינלאומי על ישראל להקמתה של מדינה פלשתינית על אף מראות הזוועה של השבעה באוקטובר, אומר חבר הכנסת כהן כי את המראות ראה וחווה על בשרו ועם זאת "כל הכבוד לאנשי האופוזיציה שברוב גדול אמרו לא לקבל מדינה פלשתינית, ואני מוסיף שלא בתכתיבים ולא במשא ומתן מהסיבה הפשוטה שלמדנו שכאשר נמשיך וניתן להם אדמות או מדינה נקבל את השבעה באוקטובר על ידי צבא סדור ולא על ידי ארגון טרור".

באשר לחבר הכנסת עופר כסיף שלא הודח השבוע על אף המהלך שנפתח להדחתו, אומר כהן כי לו באופן אישי יש אלרגיה לעופר כסיף, כלשונו. "כשהוא עולה אני יורד. אני לא נשאר באולם ולא יכול לשמוע את האיש הזה", אומר חבר הכנסת כהן ומוסיף כי "גם ליש עתיד וגם למחנה הממלכתי יש חיילים שנמצאים כעת בלחימה והם פטריוטים לא פחות ממני. עצוב לי שבאותו יום שבו יכולנו להוציא את האיש הזה שמייצג את האויב ומשווה את צה"ל לנאצים ואומר שכל החיילים שלנו הם קלגסים, כל נשימה שלו וכל צעד שלו במשכן הכנסת הוא עלבון לכל חיילינו, גם לאלה שמצביעים ליש עתיד והמחנה הממלכתי ומאמינים באידיאולוגיה שלהם".

כהן מביע אכזבה מאופן התנהלותם בהצבעה על הדחת כסיף של מי שהיו בעבר רמטכ"לים, סגן ראש מוסד, ראש אגף כוח אדם בצה"ל לשעבר, "עופר כסיף אומר את הדברים על כל החיילים. הוא לא אמר שרק החיילים הימניים הם קלגסים, רוצחי תינוקות ושונאי אדם. אין כאן עניין פוליטי אלא עניין ערכי נטו. האיש הזה לא צריך לצעוד כאן במשכן הכנסת".

בהתייחס למתקפה התקשורתית על שר האוצר ודבריו על חשיבות סוגיית החטופים, אומר חבר הכנסת כהן כי מדובר במה שהוא מגדיר כתרגיל קלאסי של תקשורת המיינסטרים. "הם לוקחים חלק קטן מראיון ומוציאים אותו החוצה. בוודאי שנושא החטופים הוא בראש סדר העדיפויות שלנו, אבל ניצחון על חמאס גם הוא בראש סדר העדיפויות שלנו ויש ממשק וקשר בין השניים. יחיא סינוו'אר הוא רוצח נאצי שפגע וחילל כל מה שקדוש לנו ולכן האיש הזה צריך לקבל רק דם, דמעות, גופרית ואש, וכל מי שיחשוב אחרת נמצא במקום לא טוב".

"נושא החטופים הוא סופר חשוב וניצחון במלחמה הוא סופר חשוב כדי שלא נקבל את אותו דבר מכוח ארדואן, מהפרוקסי של איראן בסוריה או מיו"ש. אין לדעת מניין זה יגיע", הוא אומר ומספר כי חברו לצוות בתקופתו במשטרה, רני גוילי, שלחם לצידו עד הכדור האחרון היה מוגדר עד לפני שבועיים כחטוף ורק לפני שבועיים נמסר למשפחתו שהוא חלל. הדבר היה אסור לפרסום בשל שיקולי צנזורה. "אי אפשר לומר שאנחנו לא רגישים לנושא הזה כי הוא חלק מאיתנו, אבל ניצחון במלחמה הוא עניין אסטרטגי ואם לא ננצח עד פילדלפי נביא את השבעה באוקטובר בעוד חמש, עשר או חמש עשרה שנים".