יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, נשא הצהרה הערב (רביעי) בקריה בתל אביב ופנה אל משפחות החטופים שנמצאים בשבי חמאס.

"אני מבקש לפנות למשפחות החטופים, שמגלות תעצומות נפש אדירות, ולהבטיח להן – אין אבן שאנחנו לא הופכים כדי למלא את השליחות הזו ששייכת לכל החברה הישראלית. שליחות שהאחריות עליה היא של ההנהגה. הפעולות שלכם למען יקיריכם מעוררות השראה - כל משפחה בדרכה. יש ניסיונות בימים אלו לקדם מתווה חדש, וסימנים ראשוניים שמעידים על אפשרות להתקדם. אנחנו לא נפסיק לחפש את הדרך, ולא נפספס שום הזדמנות להחזיר את הבנות והבנים הביתה", הצהיר גנץ.

עם זאת הדגיש כי "בזירת הלחימה, אנו בפני פעולה ברפיח, שתחל לאחר פינוי האוכלוסייה מהאזור. החשיבות של טיהור רפיח, היא ביכולת לפגוע בכוחות חמאס הפועלים בה ובצורך לפרז את רצועת עזה. אני חוזר ואומר, אם לא יהיה מתווה חטופים, נפעל גם בזמן הרמדאן".

"מאז מתווה החטופים לא עצרנו את הלחימה אפילו ליום אחד – ולא נעצור אפילו לדקה, בלי שיוחזרו חטופינו. ובכל מצב, נמשיך להילחם בעוצמות הנדרשות עד שנסיר את האיום של חמאס", הדגיש גנץ.

על המצב בגבול לבנון אמר גנץ כי "בצפון, אנחנו תוקפים בכל מרחב בלבנון – קרוב ורחוק. התוצאה תהיה רק אחת – הרחקת חיזבאללה מהגבול וחזרה בטוחה של תושבינו. אני ער לעיכוב במתווה הסיוע לתושבי הצפון שהבטחנו – ונפעל כדי שהחלטת הממשלה הזו תקודם, כפי שהובטח בדיון שיזמתי לפני כחודש".

גנץ הדגיש כי הוא מתנגד באופן נחרץ לצעדים שיובילו להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית. "היום העברנו בכנסת החלטה ברוב גדול, המתנגדת להכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית. אחרי ה-7.10, זו תהיה טעות לתת רוח גבית כזו לטרור".

"הסדרים מדיניים, צריכים להתקיים באופן ישיר, אחרת הם לא יהיו ברי קיימא. ובכל מצב עתידי, ישראל תשמר את עליונותה ויכולת הפעולה הביטחונית בכל רצועת עזה. המשימה שלנו היא – 100% שליטה ביטחונית ו-0 שליטה אזרחית. הרבה גורמים יכולים לפעול בשטח – רק לא חמאס. לא נאפשר לרוצחים לחזור לשליטה במקומות שבהם צה"ל פעל. אנו בוחנים מספר מתווים בכדי שהסיוע לעזה, יועבר באמצעות מנהלת בינלאומית של מדינות ערביות מתונות בתמיכת ארה"ב. אנחנו מקדמים בימים אלו פיילוטים של העברת הסיוע דרך גורמים, ארגונים ומדינות, באופן שיבטיח שחמאס לא ישתלט עליו. מטרתנו ומטרת המדינות התורמות זהה - סיוע לתושבים ולא למחבלים", דברי גנץ.

עוד אמר כי "לצד הניצחון הצבאי, עלינו לחתור גם לניצחון מדיני שמשמעותו: הסכמי נורמליזציה ושלום עם סעודיה ומדינות נוספות באופן שיסייע גם להסרת שלטון חמאס".