ח"כ צבי סוכות אומר בראיון לערוץ 7 כי שפוגע בנושא החטופים הם אותם הקוראים לעסקה בכל מחיר ודוחה את הביקורת נגד יו"ר מפלגתו השר בצלאל סמוטריץ'.

"משפחות החטופים עצמן לא אומרות את זה. מנסים לצייר כאילו יש ויכוח בין משפחות חטופים לבין הימין ודרישה של משפחות החטופים להיכנע לכל דרישות החמאס. זה פשוט לא נכון. אין טענה כזו ואין ויכוח כזה", מדגיש סוכות.

"לכולם ברור שלמדינת ישראל יש אחריות ואי אפשר להיכנע לכל הדרישות של חמאס", הוא אומר וקובע כי הניסיון לצייר את השר סמוטריץ' כמי שלא אכפת לו מהחטופים הוא ניסיון מרושע.

סוכות מתייחס גם לדבריו של חבר הכנסת יאיר לפיד ולפיהם ההצבעה היום (רביעי) בכנסת נגד קבלת תכתיבים מדיניים להקמת מדינה פלסטינית אינה אלא ספין משום שלדבריו העולם כלל לא דורש מישראל הקמתה של מדינה שכזו.

"שמעתי את לפיד אומר את זה. כנראה שהוא לא קורא חדשות. העולם כן מדבר על מדינה פלסטינית לצערינו. היו הרבה מאוד דיבורים כאלה בתקופה האחרונה. זה יום היסטורי בעיניי. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה כמעט מאה חברי כנסת תמכו בעד משהו אחד. זה דבר נדיר בכנסת ישראל. אני לא יודע אם בכלל היה דבר כזה בשנים האחרונות וכשזה קורא מתוך הצהרה שאף אחד לא יכפה עלינו להקים מדינה פלסטינית זה יום היסטורי בעיניי", מגיב סוכות.

האם הצבעה על הקמת מדינה פלסטינית ללא תקציב זר התוצאות היו שונות? סוכות סבור שהפערים לא היו גדולים שכן כיום קיים רוב מוחלט בעם בישראל נגד מדינה פלסטינית גם בהסכם, "אבל זו התחלה בכיוון הנכון. 99 חברי כנסת שמצהירים על דבר כזה זה לא משהו שהיה לפני 10 15 או 20 שנה. לא מזמן זה היה חלומם של הרבה מאוד חברים בבית הזה וכעת זה הולך ומתרחק".

הוא מתייחס גם לחקיקה לבלימת המסחר הבלתי חוקי בנשק בישראל. "העברנו חוק בקריאה טרומית, ולפיו אדם שנמצאו אצלו בבית שני כלי נשק הופך באופן אוטומטי לבחזקת סוחר נשק כפי שנעשה עם סמים מסוכנים. זה אומר העונש שלו יוכפל ויכול להגיע עד 15 שנה בכלא".

סוכות מדגיש את חשיבות העלאת רף הענישה בשל מה שהוא מגדיר כמכת מדינה של סחר בנשק בלתי חוקי. "זו מכת מדינה, מהיותר איומות היום במדינת ישראל. זה בעיקר מכה בחברה הערבית אבל ברור שזה יכול בקלות להיות מופנה לשאר חלקי החברה בישראל, ולכן אנחנו חייבים להילחם בזה ולא להשאיר את זה בירושה לדורות הבאים".