בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: יונתן זינדל פלאש 90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, השר בצלאל סמוטריץ', אומר כי התביעה לגיוס הציבור החרדי היא מוצדקת וחשובה בעת זאת.

"יש כאן תביעה מוסרית וערכית מאוד צודקת כלפי הציבור החרדי ובעיני גם תורנית. אני בא מציבור שמשלב גם תורה וגם צבא הכי טוב שאפשר. זו תביעה שמגיעה ממקום עמוק ונכון - ואני משוכנע שאם היא תגיע ממקום אמיתי היא תפגוש מענה אמיתי בצד השני. אם זה יבוא מתוך התנגחות ומשיח של התכתשות ותקיפת חרדים - זה רק יזיק", אמר סמוטריץ' בראיון לחדשות 12.

הוא הוסיף "מי שרוצה באמת לתקן אני אסייע לו. אני בשיח עם המנהיגים ועם הציבור החרדי ורבים בו לא מתעלמים מהתביעה הצודקת. זו צומת דרכים שיכולה לעשות תיקון אמיתי בחברה הישראלית".

סמוטריץ' נשאל על ידי המראיין אם הוא מעוניין להתנצל על דבריו שעוררו סערה לפיה הניצחון על חמאס בעזה הוא המטרה המרכזית כעת. "אני לא חושב שיש לי על מה להתנצל. יש לנו מחוייבות גדולה. אני הולך לישון עם זה בלילה וקם עם זה בבוקר. אני פוגש משפחות רבות של חטופים ומחלקן אני מקבל גם חיזוק. חשוב לי להביע את המחויבות ולפגוש את המשפחות ושכשתגיע הדילמה לעסקה יהיה משקל גדול גם להיבט האישי, למצוקה ולכאב".

הוא הוסיף "בתקשורת נתנו כותרת 'לסמוטריץ' לא אכפת מהחטופים'. אצלי בבית הכנסת פעמיים ביום - בשחרית ובמנחה - אומרים 'אבינו מלכנו' ופרקי תהילים ונושאים תפילה להצלחת לוחמי צה"ל והשבת החטופים. את התפילות האלה אומרים גם בשבתות למרות שאפילו בראש השנה שחל בשבת לא אומרים אותן בדרך כלל. אנחנו מתפללים לניצחון, להחזרת החטופים, לאחדות העם. שאף אחד לא יגיד לנו שאנחנו אטומים למשפחות החטופים".

"מנסים לומר שמי שמציג עמדה לגיטימית שחשוב להחזיר את החטופים ולנצח את המלחמה וזה לא בא אחד על חשבון השני אין לו לב. לפיד ואחרים עושים סיבוב פוליטי וציני על משפחות החטופים. אני עומד על כך שיש דרך אחת להחזיר את החטופים וזה ליצור אצל סינוואר ייאוש וכניעה. אין דרך אחרת", סיכם.