אוניברסיטת הארוורד
אוניברסיטת הארוורדiStock

האנטישמיות בהרווארד לא עוצרת. ראשי האוניברסיטה פרסמו הודעת גינוי "חד משמעית" לפוסט אנטישמי שהופיע בחשבון האינסטגרם של סטודנטים ואנשי צוות מהאוניברסיטה המזדהים כתומכי הפלסטינים.

הפוסט הופיע בדף האינסטגרם של "הפקולטה והצוות של הרווארד לצדק בפלסטין" וכלל תמונה של כרזת תעמולה אנטישמית ישנה, המציגה עלילת דם של "אדונים יהודים שולטים באנשים ממוצא אפריקאי".

שבת קסטנבאום, סטודנט יהודי באוניברסיטת הרווארד המזדהה כ"יהודי גאה בהרווארד" שיתף את הפוסט האנטישמי בחשבון הטוויטר שלו, וכתב כי "הפקולטה בהרווארד פרסמה זה עתה כרזה אנטישמית מפורשת המתארת יד יהודית השולטת במוח השחור. עם פרופסורים כמו אלה, קל להבין מדוע אנו הסטודנטים היהודים לא מרגישים בטוחים בכיתה".

הפוסט של קסטנבאום זכה למעל 2 מיליון צפיות בתוך 24 שעות בלבד, וכן לתגובות רבות. המיליארדר ובוגר הרווארד ביל אקמן כתב "זה עגום", בעוד הבעלים של רשת X, אלון מאסק, צייץ רק "!".

גם מרכז שמעון ויזנטל פרסם גינוי לפוסט האנטישמי של קבוצת הסטודנטים ואנשי הצוות בהרווארד. "טרופים אנטי-יהודיים ישנים ממוחזרים בהרווארד. לא פחות. מה יעשה הממשל החדש בנוגע לפרסומים הרעילים האחרונים?", נכתב בחשבון הטוויטר של מרכז שמעון ויזנטל.

הנשיא הזמני של אוניברסיטת הרווארד, אלן גרבר, גינה "באופן חד משמעי את הפוסט האנטישמי שכולל עלילת דם".

"חשבון האינסטגרם משתף הודעות מתועבות שאין להם מקום בקהילת הרווארד", כתב גרבר.