פיירו חוגג הערב בבלגיה
פיירו חוגג הערב בבלגיהצילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

לראשונה מאז 2007 ובפעם הראשונה בהיסטוריה. מכבי חיפה עשתה הערב (רביעי) היסטוריה כשהעפילה לשלב שמינית גמר הקונפרנס-ליג, מפעל הכדורגל האירופי השלישי בחשיבותו באירופה.

הירוקים מחיפה, אלופי המדינה, העפילו הערב לשלב שמינית גמר הקונפרנס-ליג, למרות תוצאת תיקו 1:1 במשחק החוץ בבליגה מול גנט, זאת הודות לניצחון ה"ביתי" בהונגריה בשבוע שעבר, במשחק הראשון מבין שניים בשלב הפלייאוף של המפעל האירופי.

למעשה, התיקו הערב של חיפה במפעל האירופי הוא תוצאת תיקו שנית ברציפות, זאת אחרי התיקו במשחק הדרבי מול היריבה העירונית הפועל חיפה במסגרת ליגת העל בכדורגל.

הערב חיפה לא הציגה יכולת גדולה וטובה במיוחד, כאשר שער יתרון מהיר בדקה ה-4 מרגלי פיירו נתנה לשחקנים בירוק אוויר והעלתה את פיירו ל-12 שערים במסגרות האירופיות השונות. בכך פיירו השתווה ליניב קטן ורחוק 3 שערים ממלך השערים של מכבי חיפה במפעלים האירופיים - אלון מזרחי.

למרות יכולת רעה הצליחה חיפה לעמוד בהתקפות הבלגים ורק שער עצמי של סק בדקה ה-69 הכניע אותם.

לדאבונם של הבלגים, גם יתרון שחקן לאחר הרחקה של שחקן חיפה לא הספיק בכדי לגרור את חיפה ואת המשחק להארכה וחיפה מעפילה לשלב ה-16 האחרונות במפעל האירופי היוקרתי, שם תשחק גם מכבי ת"א שהעפילה גם כן לשלב שמינית הגמר בזכות ניצחון על גנט הבלגית והעובדה שסיימה את שלב הבתים במקום הראשון.

חיפה מעפילה לראשונה מאז 2007 לשלב שמינית גמר אירופי ויחד עם מכבי ת"א עושה היסטוריה כששתי נציגות ישראליות ישחקו בין 16 האחרונות של מפעל אירופי, לראשונה אי פעם.