משטרת ישראל באצטדיון בלומפילד. תאבטח כרגיל?
משטרת ישראל באצטדיון בלומפילד. תאבטח כרגיל?צילום: דוברות המשטרה

משחקי הספורט ביום שלישי הבא בסכנת ביטול. ביום שלישי הבא אמורים להתקיים ארבעה משחקים במסגרת שלב שמינית גמר גביע המדינה בכדורגל, זאת בנוסף למשחק כדורסל במסגרת ליגת העל שבכדורסל.

על פי הודעת משטרת ישראל, משחקים אלו לא יתקיימו שכן זו לא תוכל לאבטח את חמשת המשחקים באותו היום, בשל העובדה כי במקביל יתקיימו ברחבי הארץ הבחירות המוניציפליות בנוסף למצב הביטחוני השורר בגבולות המדינה.

בשל כך, לטענת המשטרה, אין בידם מספיק כוח אדם בכדי לאבטח את אירועי הספורט במדינה באותו היום ועל כן הודיעו אלה להתאחדות לכדורגל לדחות את קיום ארבעת המשחקים שנקבעו לאותו היום.

בהתאחדות לכדורגל טרם קיבלו החלטה כיצד לנהוג, כאשר שם דורשים לקיים את המשחקים במועד המתוכנן. יש לציין כי לטענת ההתאחדות לכדורגל, ארבעת המשחקים לא דורשים כמות גדולה של שוטרים שכן אלו משחקים שאינם נחשבים לנפיצים בין קהלי האוהדים השונים.

מדובר במשחקים בין: מכבי נתניה להפועל ירושלים, נוף הגליל נגד הפועל ראשון לציון, מכבי תל אביב נגד מכבי יפו והפועל חיפה מול מכבי פתח תקווה.

בנוסף לכך כאמור, גם בליגת העל בכדורסל תוכנן להתקיים משחק באותו היום, יום השבתון, כאשר מכבי ת"א תשחק מול מכבי רמת גן.

כעת הכדור שוב בידיים של משטרת ישראל כשזו צריכה לקבל החלטה אם להוציא צו איסור על משחקים באותו היום או שמא למצוא למרות כל הנסיבות, את כוח האדם שיאפשר את קיום המשחקים במועדם.