השייח' עכרמה סברי
השייח' עכרמה סבריצילום: עמר עוואד, רויטרס

השייח’ עכרמה סברי, ראש המועצה האיסלאמית העליונה ולשעבר המופתי של פלסטין, אומר כי הכוונה להעמידו לדין באשמת הסתה לטרור הינה ניסיון להשתיקו לפני חודש רמדאן.

פרקליטות המדינה הודיעה היום (רביעי) לבית המשפט, כי סברי יועמד לדין בגין שתי עבירות של הסתה לטרור.

ההודעה באה בתגובה לעתירה של ארגון לביא, אשר הגיש בחודש ספטמבר האחרון עתירה נגד היועצת המשפטית לממשלה, משרד המשפטים ומשטרת ישראל, למתן צו על תנאי להורות על העמדתו לדין של סברי בגין עבירות חוזרות ונשנות של הסתה לגזענות, המרדה, הסתה לאלימות, גילוי הזדהות עם מעשה טרור והסתה לטרור ומגע עם סוכן חוץ.

בעתירה הציג ארגון לביא הוכחות לכל סעיפי העבירות שיוחסו למופתי. הארגון טען כי בעת האחרונה על רקע המצב הביטחוני המתוח, הגביר סברי את מאמצי ההסתה ואת מגעיו עם בכירי ארגוני הטרור באזור.

בשיחה עם העיתון "אל-ערבי אל-ג’דיד" קשר סברי בין "ההסתה" נגדו לבין החלטת ממשלת ישראל להגביל את כניסת המתפללים למסגד אל-אקצה במהלך חודש רמדאן שיתחיל ב-10 במרץ.

לדבריו, ההאשמות נגדו בהסתה לטרור אינן חדשות, עומדים מאחוריהן גורמי ימין קיצוני ולמרבה הצער המשטרה נענתה לדרישתם להעמיד אותו לדין.

עוד אמר סברי, כי עורכי הדין המייצגים אותו בוחנים את הטענות נגדו עליהן בכוונתו להשיב, וכי מועצת ההקדשים האיסלאמיים תתכנס בקרוב כדי לדון בנושא במקביל להכנות שהמועצה מקיימת לקראת חודש רמדאן.