שגיב יחזקאל
שגיב יחזקאלצילום: רויטרס

"מועדון הכדורגל אנטליאספור השליך את השחקן באופן חד-צדדי, אכזרי ובלתי חוקי בעליל", כך נכתב בהודעתו של עורך הדין רועי רוזן במכתב שיועד למוסדות המשפטיים של ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א.

אחרי שעצרה את שחקנה, הובילה אותו לחקירה ושיחררה אותו, קבוצתו הטורקית של הכדורגלן הישראלי שגיב יחזקאל ממשיכה להתעמר בו, במה שנראה כמו ניסיון למנוע את הנזק הגדול הצפוי לה על ידי פיפ"א, ארגון הכדורגל העולמי בשל התייחסותה לשחקנה וערבוב פוליטיקה וספורט, דבר שאסור על ידי תקנון הכדורגל העולמי.

כזכור, לפני כחודש, חגג יחזקאל, אחד מכוכבי קבוצת אנטליאספור הטורקית, שער במדיה. את חגיגת השער בחר יחזקאל לחגוג עם מחווה לציון מאה ימים לחטיפתם של מאות ישראלים לעזה על ידי ארגון הטרור חמאס ועוזריהם במהלך השביעי באוקטובר.

חגיגת שערו של יחזקאל זכתה לציוץ בחשבונה הרשמי של קבוצתו הטורקית, במה שגרם לסערה גדולה שזו הוצגה כמי שלמעשה תומכת בישראל עם פרסום תמונת המחווה של יחזקאל.

עוד באותו הערב ובשל לחץ פוליטיקאים טורקים ואוהדים רבים, נעצר יחזקאל ואף נחקר על הסתה כאשר בהמשך שוחרר זה מקבוצתו הטורקית לאלתר.

יחזקאל לא שב עוד לשחק כדורגל מאז, זאת למרות ששמו נקשר לקבוצות הגדולות של הכדורגל הישראלי, אך קבוצתו הטורקית סירבה לשחררו וכעת אף דרשה כי ישוב לאימוניה, זאת למרות שלא מתוכננת כלל השתתפותו במשחקים, במה שנראה כמו ניסיון התעמרות והתנערות מהתנהגותה שעלולה להביא לה קנס כספי גדול ואולי אף סנקציות מצד ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א.

אמש, הגיש עורך דינו של יחזקאל בשמו תביעה כנגד המועדון למוסדות השיפוט המוסמכים של פיפ"א בדרישה לקבל פיצוי עתק על הפרת החוזה וכמובן להשתחרר מאנטליאספור ובכך לחזור ולשחק כדורגל מקצועני.

סכום התביעה הנקוב בתביעה שהוגשה בעניין עומד על 1,260,000 יורו, בנוסף לנזקים נוספים. האם הקבוצה הטורקית תשלם את המחיר על התנהגותה ועמידתה לצד ארגון הטרור חמאס?