סיום מסכת כיתתי
סיום מסכת כיתתיצילום: עטרת צבי

בדור שלנו, דור של גאולה, יש נשמות גבוהות, כך אומר הרב קוק זצ"ל, כל נשמה מלאה בכוחות מיוחדים רק לה, והיא דורשת את שלה. את החינוך, היחס והליווי המתאים לה אישית.

לפני ארבע שנים הקים הרב אברהם סגרון ע"ש אביו, הדיין הרב צבי סגרון זצ"ל, את הישיבה לצעירים "עטרת צבי", ישיבה קטנה לאומית שמבטאת באופן ייחודי יתרונות של יחס וליווי אישי, בחינוך, בעבודת ה' ובלימוד התורה.

הישיבה מביאה עימה מהפכה חינוכית ובשורה גדולה, הפסוק "חנוך לנער על פי דרכו", אינו קלישאה, ובישיבה יש מטרה שכל בחור ימצא את דרכו המיוחדת לו מתוך עיון אמיתי בגמרא ובכל מקצועות התורה, עבודת ה' באהבה מתוך הכרות והתמודדות טובה עם אתגרי הזמן, בצורה שתחזיק ותתפוס לכל החיים – "גם כי יזקין לא יסור ממנה".

דיבוק חברים
דיבוק חבריםצילום: עטרת צבי

בישיבה לומדים גמרא בעיון ובבקיאות. שמים דגש על לימוד הלכה לעומק, לימוד תנ"ך, יחד עם השקעה בלימוד מוסר וחסידות. באופן ייחודי, זמן מסוים ביום מוקדש להכנת הפרשה בתיקון קוראים על מנת שהבחורים ירכשו בקיאות בפסוקי התורה.

אחד החידושים הגדולים בישיבה, שבשיעורי לימוד הגמרא בעיון התלמידים לא מחולקים לפי גילאים כנהוג, אלא לפי התאמה. כל בחור מוכוון לשיעור המתאים לו מבחינת יכולת וסגנון הלימוד.

כך כל בחור ממצא את יכולותיו בצורה הטובה ביותר בשבילו, ולא מוכרח להיות בכיתה גדולה של בני אותו הגיל שאינם בהכרח בעלי אותם צרכים וכישרונות.

בשיטת הלימוד הייחודית של הישיבה, שמים דגש על הבנה יסודית של פשט הגמרא, רש"י ותוס' ולימוד המהרש"א והמפרשים המתמקדים בהבנת עומק הפשט, מתוך אמונה שכדי לצמוח בלימוד תורה בצורה נכונה יש לדעת ללמוד את הסוגיא היטב בפשט, ורק אחר כך לעלות קומה ולהבין את שיטות הראשונים ופלפולי האחרונים בעניין, כדי שהלימוד לא יהיה כמגדל קלפים ללא יסודות נאמנים.

בסדרי הצהריים, הבחורים לומדים בחברותות בשמחה ובהתלהבות, בהכוונת הצוות שנותן מענה מיוחד לכל בחור.

הרב דרוקמן זצ"ל מברך על הקמת ישיבת עטרת צבי

בכל שנה בכ"א אייר, יום פטירתו של הרב צבי סגרון זצ"ל, שעל שמו נקראת הישיבה, בחורים מהישיבה שנבחנו על עשרות דפי גמרא בעל פה, מקבלים מלגות עם תעודה מיוחדת בחתימתם של גדולי ישראל. דבר זה גורם לעידוד וחיזוק השאיפות של הבחורים לעמול ולגדול בתורה.

במשך שלש שנים נלמדים בישיבה לימודי הקודש על מנת שהבחורים יוכלו להשקיע בבניית אישיות תורנית מתוך לימוד תורה בהתמדה. ובכיתה י"ב נלמדים לימודי חול כדי לגשת לבחינות הבגרות, ולקבל תעודת בגרות בתוך שנה, כפי שנעשה בכמה ישיבות קטנות בציבור הדתי לאומי.

יחד ההשקעה הגדולה בלימוד התורה הקדושה, אחד מאבני היסוד של ישיבתנו היא בניין קומה רוחנית הבנויה על עבודת ה' בשמחה, השקעה בתיקון המידות מתוך בירור עמוק המתאים לכל נער. כחלק מההשקעה בכך, מונה איש צוות מיוחד כאחראי על תחום זה - הרב אושר גורלשוילי שליט"א שבמשך שנים עסק בחינוך ובהכוונת צעירים בתנועות נוער ובמוסדות חינוך.

לימוד מהנה בבית המדרש
לימוד מהנה בבית המדרשצילום: עטרת צבי

הצוות מדבר בצורה פתוחה ואמיתית על ההתמודדויות שה' נתן בדור הזה ובפרט בגיל הנעורים, ועל הדרכים להתמודד עם אתגרים אלו בצורה נכונה וטובה לבניית אישיות בריאה להמשך החיים.

כחלק מכך הצוות שם לב ודואג שתהיה בפנימייה אווירה טהורה שמשתלבת היטב עם שמחת החיים שהבחורים זקוקים לה.

הישיבה נמצאת בישוב שבי דרום (ישוב שהקימו מגורשי כפר דרום ת"ו) הבחורים נהנים מהמרחבים הפתוחים של הישוב. יש פעילויות חווייתיות, חוגים כדוגמת כתיבת סת"ם, חדר מוזיקה ועוד.

הפנימיות מצויידות בריהוט חדש והן מרווחות ונעימות ובנוסף לחדרים יש בהן פינות ישיבה עם ספות וספרי קריאה. בישיבה מוגש אוכל מזין וטעים ברמה של "כמו בבית", כדי שיהיה לבחורים כוחות ושמחה.

כדי להתרענן ולחדש כוחות הישיבה משקיעה בנסיעות שונות ובטיולים שבהם הבחורים נהנים מהטבע שברא ה' יברך ומאטרקציות מגוונות.

לצד הטיולים המהנים, יש ימי חיזוק והתעלות בנסיעה למקומות קדושים ולקברי צדיקים, שיחות של רבנים אורחים ופעילויות חינוכיות שונות.

הפנימייה
הפנימייהצילום: עטרת צבי

בראשות הישיבה עומד הרב יוסף עסיס תלמידם של מרנן הרב אברהם שפירא זצ"ל והראש"ל הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הרב והצוות עומדים בקשר צמוד עם גדולי הרבנים והמחנכים ומקבלים מהם הכוונה ועצה ומתייחסים לבחורים באהבה גדולה ובמאור פנים.

הרב ירון אקילוב רב קהילת "יאירי" ברחובות אבא של תלמיד בישיבה מתאר את שביעות רצונו: ישיבת עטרת צבי היא מקום מאוד חם וטוב, מקום שמגדל ומצמיח את הבחורים באוירה טובה ושמחה.

בתחילת תקופת המלחמה עמד בפני צוות הישיבה אתגר להמשיך את הלימודים ולחזק את הבחורים, במקביל הישיבה העמידה חלק מהמבנים העומדים לרשותה לרשות חיילי צה"ל ובישיבה נערכים תפילות לשלומם מתוך אמונה שהתורה והתפילות של כלל ישראל מוסיפות כח ועוצמה לכל העם.

הישיבה מזמינה כל בחור שמתחבר לדרכה של הישיבה, בלימוד ובעבודת ה', להצטרף ולהירשם! יחד נמצא את הדרך שלך בתורה!

לפרטים חייגו 0559990463 (הרב אברהם סגרון)

הרב מאיר מאזוז מברך את ישיבת עטרת צבי

תלמידי הישיבה בטיול
תלמידי הישיבה בטיולצילום: עטרת צבי
שיעור גמרא בישיבה
שיעור גמרא בישיבהצילום: עטרת צבי
מחזקים את חיילי צה"ל
מחזקים את חיילי צה"לצילום: עטרת צבי