אריק בן שמעון, אביו של חנניה שנפצע במהלך חילופי אש עם אחד המחבלים בפיגוע סמוך למעלה אדומים, סיפר בראיון לערוץ 7 כיצד קיבל את ההודעה על פציעת בנו.

"אשתי, שהיתה איתו ברכב, התקשרה אלי. כשהבן שלי חתר למגע, יצא החוצה וירה על המחבל, היא נסוגה אחורה. יצאתי מהבית במהירות ופגשתי אותה בזירה. בני כבר פונה וביחד איתה נסענו להדסה עין כרם וחיכינו לו", משחזר בן שמעון.

"אשתי סיפרה שהיה ירי. רכב שהגיע מצד שמאל שלהם התנגש במכונית אחרת ואז יצאו ממנו מחבלים. אחד מהם, שיצא מהצד של הנהג, ירה על הרכב שעמד מולם. חנניה ירה מהחלון של המכונית כדור ראשון, יצא וחתר למגע מול המחבל ונפצע בחילופי האש איתו", הוא מוסיף.

עוד הוא מציין שבנו יצא מעזה רק לפני שבוע וחצי בתום שירות מילואים ארוך והיום היה בדרכו לאבטח טיול במסגרת עבודתו.

כאב, לא היה לו ספק, שבנו ינסה במצב כזה לפגוע במחבלים. "היה לי ברור שהוא חתר למגע. היה לי ברור שהוא יסתער על המחבל כי זה החומר שממנו הוא קורץ. היתה לנו שעה מאוד קשה של חרדה להבין מה מצבו כי היו שמועות על מצב הפצועים. ברוך השם שזו פציעה בינונית ואין פגיעה באיברים חיוניים".

לפני שנכנס לחדר הניתוח כתב חנניה להוריו מכתב קצר. "חנניה כתב לנו כמה מלים לפני שהוא נכנס לניתוח. חוץ מזה שהוא ביקש שסבתא תכין לו דברים טעימים, הוא ציין שהוא לא גיבור והיה מישהו נוסף לידו שירה. אני חושב שאדם כמוהו יכול לספר לעצמו הרבה שהוא לא גיבור, אבל הוא ודאי גיבור ואני גאה בו".