בסשזבב
בסשזבבצילום: בזסב

בטקס שנערך הבוקר (חמישי), העניקו השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר ומפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי תעודת הצטיינות לרב-סרן במיל' ש', מפקד כיתת כוננות משטרתית ביישובו, שחיסל את המחבל בפיגוע שבוע שעבר בצומת ראם באמצעות נשקו הפרטי.

השר לביטחון לאומי והמפכ"ל הודו לש' על גבורתו וחיסול המחבל שמנע נפגעים נוספים בפיגוע.

"היה לנו חשוב להביא אותך, קודם כל כדי להגיד לך תודה, תודה בשם עם ישראל, תודה בשם המשטרה ובשם כל המדינה. יש לנו משטרה נפלאה, אבל אי-אפשר שיהיה שוטר בכל מקום ובכל רגע. ולכן, הכח שיש לאזרחים כמוך, לתת להם את הנשק האישי, לאנשים בידיים הנכונות, זה כח עצום. אתה דמות לחיקוי, עשית מעשה מדהים ועל כך אנחנו אסירי תודה", אמר בן גביר.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי הוסיף כי "אנחנו רוצים להעריך את הגבורה, לא כל אחד יוצא ורואה מחבל מ-35 מטר וגם פוגע בו. אתה בלמת את האירוע, כי אם לא היית במקום, לא היה מישהו נוסף. פעלת באומץ לב, בגבורה, בנחישות ובמקצועיות. הצלת לא מעט חיי אדם, אנחנו מצדיעים לך".

נזכיר, כי ביום שישי האחרון נרצחו שניים ועוד ארבעה נפצעו בינוני עד קשה בפיגוע ירי בתחנת אוטובוס בצומת ראם (מסמיה) שליד גדרה. אזרח חמוש בנשקו האישי שהיה בזירה חיסל את המחבל, תושב מחנה הפליטים שועפט במזרח ירושלים.