סמוטריץ וחגית משה בסיור
סמוטריץ וחגית משה בסיורצילום: דוברות

אם תחילת הלחימה גויסו בצו 8 אלפי חיילים לשרת במאות כיתות כוננות בישובים ובערים ברחבי הארץ, כעת החליט משרד הביטחון לסיים את שירות המילואים של חיילי כיתות הכוננות.

בעקבות לחץ של סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה אשר כלל פניה אל שר הביטחון וסיור משותף בשכונות התפר יחד עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ, כיתות הכוננות השכונתיות הפועלות בירושלים יוחרגו וימשיכו לפעול גם בחודשים הקרובים.

רק ביום רביעי האחרון ערך שר האוצר סמוטריץ סיור בשכונת ארמון הנציב עם סגנית ראש העיר חגית משה ותושבי השכונה ושמע מהם על חוסר הביטחון האישי שהם חווים בשכונה ועל אתגרי הביטחון במוסדות החינוך.

שר האוצר סמוטריץ אמר במהלך הסיור כי "צריך לתת מענה ראוי לביטחון מוסדות החינוך, גני הילדים וסניפי תנועות הנוער באיזור. אזמן דיון עם משרד השיכון, משטרת ישראל, העירייה ושאר הגורמים הרלוונטים כדי לדאוג לכך שתפיסת הביטחון של מזרח ירושלים תורחב גם לשכונות התפר"

בנוסף הוסיף סמוטריץ כי "אנחנו מחויבים לביטחון התושבים, יחד עם נציגנו במועצת העיר, אנחנו צריכים לתת להם כוח להמשיך לפעול למען שכונות התפר ותושבי הבירה בכלל ובפרט בנושא הביטחון"

סיורו של שר האוצר התקיים על רקע מאבק התושבים להמשיך את שירות המילואים של פרויקט 'בני המקום' הכולל גיוס של מאות תושבי שכונות התפר בירושלים להגן על מוסדות החינוך בשכונות ולהעניק תחושת ביטחון. פרויקט שצפוי להגיע לסיומו בעקבות הפסקת צוי המילואים של המגויסים בצו 8 ומעלה חשש רב בקרב תושבי השכונות.