ינון מגל
ינון מגלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

איש התקשורת ינון מגל טוען כי הממשלה הקודמת, בראשותם של נפתלי בנט ויאיר לפיד, נמנעה מלחסל את מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר משיקולים פוליטיים.

"מבדיקות שלי עם מספר גורמים בממשלה הקודמת: היו המלצות של השבכ לחיסול סינוואר לפחות 3 פעמים. ולא רק בארוע הגרזנים באלעד. נכון שצה"ל התנגד, אך מבחינת בנט, לפיד וראשי הקואליציה הוחלט לא לבצע בשל שיקולים פוליטיים של שלמות הממשלה 'כי היה ברור שבתגובה מנסור עבאס יפרוש'", כתב מגל בחשבון ה-X שלו.

הוא הדגיש: "הנושא דובר בפירוש! על השולחן! וכל ראשי הקואלציה היו מודעים לו: לא לחסל את ראשי חמאס מחשש לפירוק הקואלציה עם רע"מ".

העיתונאי נדב אייל הגיב: "כמי שפרסם הבוקר את הידיעה בעניין - זה לא נכון באופן גורף. וממילא השבכ לא צריך היה להמליץ '3 פעמים'. עמדת הארגון עוד מתקופת יורם כהן תומכת בסיכולים ממוקדים. בוודאי שהשיקול לא היה עבאס. השיקול היה קשור לכך שמדובר במלחמה כוללת, למחלוקת היסודית עד כמה חמאס מורתע, ולאפשרות מבצעית".

לטענתו, "המציאות פשוטה יותר: הקונספציה שנוצרה בלמעלה מעשור של ביבי לשלטון הייתה שאפשר להתמודד ולהרתיע משטר חמאסי בעזה. הוא סירב לפחות 6 פעמים לחסל את סינוואר. אני מזכיר שממשלת השינוי לא יצאה לשום מבצע נגד חמאס (כי היינו אחרי שומר חומות; ביבי הבטיח גם שאין יותר צורך). גם במהלך מ. השינוי עלה חיסול בכירי חמאס וירד".

"תזכרו שהממשלה החלה מתפרקת באפריל מאי. לא היה לה לגיטימציה למלחמה כוללת וממילא הקונספציה של עידן נתניהו ניצחה. בנט, לפיד וגנץ מעולם לא הכניסו שיקולי קואליציה וספציפית לא כאלה הקשורים לעבאס להחלטות מסוג זה", כתב אייל.

מלשכת רה"מ לשעבר בנט נמסר: "ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט קיבל את כל ההחלטות הביטחוניות במהלך כהונתו במנותק לחלוטין משיקולים פוליטיים. כל פרסום אחר, לרבות הפרסום של ינון מגל, אינו נכון. כשהדברים ייחקרו ויפורסמו, יתברר ברבים שהתמונה הפוכה ממה שתואר על ידי מגל".