אורי מגידיש עם אימה
אורי מגידיש עם אימהצילום: דובר צה"ל

התצפיתנית אורי מגידיש, שנחטפה לרצועת עזה במהלך מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר וחולצה לאחר 23 ימים על-ידי שב"כ וצה"ל, נפגשה עם תורמים מארצות הברית, ושיחזרה בשיחה איתם את הרגעים הקשים שחוותה.

"היו הרבה רעשים חזקים, התעוררנו מהם וכל הבנות ורצנו לתפוס מחסה. נפרדנו מהמשפחות שלנו בטלפון ואחרי זמן מה שמענו הרבה צעקות וקולות ירי", סיפרה מגידיש בשיחה שפורסמה בחדשות 13.

היא הוסיפה, "היו לוחמות במיגונית שהגנו עלינו עם הנשק שלהן, אבל זה לא הספיק. היו 20 לוחמות ורק ארבעה נשקים. נפצעתי מהרימונים שזרקו המחבלים בראש, ברגליים ובחזה. היה רגע של שקט ואז הם נכנסו וירו לתוך המיגונית".

"מתוך 20 בנות, רק שבע שרדו את הירי ואני הייתי אחת מהן. אחר כך חיכינו שם עוד ארבע שעות. לא ידענו איפה היה הצבא, אבל עדיין חיכינו שמישהו יבוא להציל אותנו. לא קרה שום דבר ואז הם פשוט חטפו אותנו", המשיכה.

אחד התורמים תהה מה נתן למגידיש כוח בזמן שהייתה בשבי. "אני אדם מאמין. אני מאמינה באלוהים, אני יודעת שהוא קיים. כשנחטפתי, הרגשתי שהוא יציל אותי. התפללתי בכל יום, לא מסידור אלא מהלב שלי. הרגשתי את סבתא שלי שנפטרה, את סבא שלי ואת ובן דוד שלי. נאחזתי בהם והאמנתי שאצא משם, אם לא בעסקה אז אחולץ משם. בטחתי במדינה שלי ובצבא שלי וזה העניק לי כוחות להמשיך להאמין".

"אני לא יכולה להסביר את זה אבל ידעתי שהם מגיעים באותו היום וידעתי שהם לא ישאירו אותי שם, התרגשתי מאוד כשראיתי אותם", הדגישה.

היא ציינה שרצונה לחזור ולשרת בצה"ל - כתשובה לחטיפתה. "חשוב לי מאוד להראות להם שאני לא מוותרת. אני חזקה ואחזור לצבא בקרוב. פעמיים בשבוע אני הולכת לטיפול ואני נפגשת הרבה עם חברים שלי".