מסיבת ההודיה
מסיבת ההודיהצילום: באדיבות ישיבת חומש

אברכי ותלמידי ישיבת חומש קיימו אמש (חמישי) מסיבת הודיה לאחר שחמישה מהתלמידים ניצלו מפיגוע מטען צד בעת שעשו את דרכם מחומש לביתם בשבי שומרון.

"אנחנו מודים להקב"ה על הנס הגדול שעשה עימנו", אמר הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש, במהלך סעודת ההודיה. "ראינו איך מתקיים בנו 'הפח נשבר ואנחנו נמלטנו', ואילולה הנס הגדול שאירע לנו, כמעט והיינו בהלוויות ח"ו. אנו קוראים לצה"ל ולמערכת הביטחון להחזיר את הבטחון לאזור ולהחזיר את המחסומים. אנו נמשיך לאחוז באדמת חומש וארץ ישראל כולה. החיבור שלנו לארץ הוא חיבור של אמת, חיבור של חיים".

במהלך השבוע העתיקו בישיבה את לימודם לצומת הכפר בורקא בתגובה לפיגוע.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר בעקבות הפיגוע: "הרשות הפלסטינית מנסה להרים את הראש לבצע פיגועים נוספים. יחד עם כל עם ישראל אני מחזק את חלוצי הישיבה בחומש. מצפה מהנהגה להפוך את השולחן. מה שהיה לא יהיה, לא נקבל כאן טרור. אני דורש לסגור את המחסום".

התיעוד שפרסם הג'יהאד האסלאמיללא

שלשום פרסם הג'יהאד האסלאמי תיעוד של פיגוע המטען שבוצע כלפי מכונית התלמידים. מהתיעוד עולה כי מדובר במטען חבלה שהופעל מרחוק.

ברכב שהו 5 בני אדם, תושבי הישוב חומש, בהם אביה אנטמן שהיה ברכב בפיגוע בו נרצח יהודה דימנטמן וניצל בנס מפיגוע זו הפעם השנייה.

ניצול הפיגוע משחזרועד הישוב חומש

אנטמן סיפר, "ירדנו עכשיו מחומש וזרקו עלינו מטען, כל החלונות שלנו מנופצים ויצאנו בנס. אם זה היה מושלך דרך אחד החלונות היינו גמורים".