עדי אשכנזי
עדי אשכנזיצילום: Flash90

הקומיקאית עדי אשכנזי שוחחה עם הרבנית ימימה מזרחי בכאן מורשת והודתה כי היא אינה מסוגלת להופיע מאז המתקפה הרצחנית של חמאס בעוטף עזה.

"לא הופעתי מאז ה-7 באוקטובר. אני פוגשת קהל ועושה מעשים באופן שאני יכולה לתת את התרומה שלי לעולם בזמן הזה. לעמוד מול קהל? להצחיק? יש לי קושי גדול ורגישות מאוד גבוהה ואני לא מסוגלת", סיפרה אשכנזי.

היא הסבירה "יש לי חברים קומיקאים, סופר מוכשרים, שהם גם מאוד רגישים בכתיבת ההומור שלהם ובהגשה. אני מאוד רגשנית ונוטה להיחנק מדמעות בקלות. המופעים שלי מושתתים על שיחות עם הקהל ועל הכאן ועכשיו. ההוויה שלי מאז ה-7 באוקטובר לא מאפשרת לי לשוחח עם אנשים בלי להיחנק מדמעות אחרי כמה דקות".

"למזלי הרב, זכיתי לפתח קצת לפני ה-7 באוקטובר תוכנית שהרעיון שלה הוא לעקוב אחר החיים שלאחר המוות בעקבות חוויה של מוות קליני שחוויתי לפני שנים. היה נראה לי שזה ייעצר, ולמרות שאת צילמתי אותה, והיא שטופה בהבנות של הימים האלה", הוסיפה.

הרבנית מזרחי שאלה את אשכנזי האם הצחוק עוזר לה להיות אופטימית בימים אלה והקומיקאית השיבה בשלילה. עם זאת ציינה כי "הצחוק עוזר לי להעביר את היום יום. אני מאוד רוצה להיות במצב קליל יותר ולזמן את הצחוק ובאמת בבית צוחקים ועושים דברים משמחים עם הילדים ועם קולגות מהעבודה. אבל כשאני פוגשת אנשים והם מדברים על כאב אני חווה אותו. מה שיש כרגע לא ניתן באמת להכלה. יש לנו כאבים שמוכרים לנו בחיים והם גדולים וקשים להכלה וזה גדול הרבה יותר מכל זה".

אשכנזי הדגישה כי "זה חלק מתהליך והתפתחות ואני מחכה לרגעים של המפגש עם הקהל כשהרוח והלב שלנו יחזרו למקום הזה".

היא גם היפנתה בקשה לעם ישראל. "אני מאוד מחוברת לאהבת ישראל ואני מאוד חושבת שהימים האלה הם ימים שבאים להראות לנו את זה, לצורך לייחוד שלנו כעם להיות ביחד. לפעמים פשוט צריך לעשות את המעשה הנכון - ואני קוראת לכל עם ישראל להסתכל על משפחות החטופים ולהתנהג כאילו אלו היו ילדינו. אנחנו לא עושים פוליטיקה, אנחנו אזרחים, ועלינו רק להרגיש כך. אנחנו צריכים להיות אחים של משפחות החטופים, להתנהג כאילו זה האחיינים שלנו".