מאמן חיפה דגו. יצליח לעבור משוכה קשה?
מאמן חיפה דגו. יצליח לעבור משוכה קשה?צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

בעונה שעברה הגיעה פיורנטינה האיטלקית, אחת מהקבוצות המפוארות בתולדות הכדורגל האיטלקי והעולמי בכלל, עד למעמד גמר הקונפרנס-ליג, מפעל הכדורגל השלישי בחשיבותו באירופה.

היום (שישי) הוגרלו האיטלקים שהפסידו בגמר אשתקד לווסטהאם האנגלית משער בדקה ה-90, לשחק מול האלופה הישראלית מכבי חיפה בשלב שמינית גמר המפעל היוקרתי.

עבור פיורנטינה שנמצאת כרגע במקום השביעי בטבלת ליגת העל האיטלקית, הסריה A, מדובר במפגש ראשון אי פעם מול יריבה ישראלית, כאשר לחיפה תהיה זו הפעם הראשונה בה היא משחקת בשלב שמינית גמר של מפעל אירופי לראשונה מאז 2007.

מדובר כאמור ביריבה קשה עד מאוד כששחקני חיפה יצטרכו להתמודד עם הכובשים המובילים של האיטלקים, הארגנטינאים ניקו גונסאלס ולוקאס בלטראן.

מי שהגורלה גם היא אל שלב שמינית גמר הקונפרנס-ליג היום, היא מכבי ת"א שעצם העפלתה שלה יחד עם חיפה לשלב הנוכחי מהווה היסטוריה של ממש עבור הכדורגל הישראלי כשזו הפעם הראשונה בה שתי קבוצות ישראליות מעפילות יחד לשלב 16 האחרונות של מפעל אירופי.

המכבים מת"א קיבלו הגרלה קלה בדמותה של אולימפיאקוס היוונית, זאת בזכות העובדה כי הצהובים מת"א היו מדורגים לעומת מכבי חיפה שלא. מכבי נמנעה ממפגש עם סן ז'ילואז הבלגית החזקה ויפגשו את הקבוצה היוונית שהתקשתה בעבר נגד יריבות ישראליות, כאשר המשחק הראשון יתקיים כבר ב-7 במרץ, בעוד שבועיים.

האם מכבי ת"א תעשה היסטוריה ותעפיל לראשונה בתולדותיה לרבע גמר מפעל אירופי?