דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

עוד מתקפה חריפה של טראמפ על ביידן: במהלך מפגש עם מצביעים שחורים בדרום קרוליינה כינה טראמפ את הנשיא ביידן "גזען מגעיל ומרושע", וטען כי ביידן מבצע אפליה בין אנשים לבנים ושחורים.

"ג'ו ביידן באמת הוכיח שהוא גזען מגעיל ומרושע במיוחד. הוא היה גזען, אם אתם אוהבים את זה או לא אוהבים את זה. אני במקרה לא אוהב את זה ביידן בילה שנים עם גזענים ידועים לשמצה, אתם יודעים זאת", אמר טראמפ.

הנשיא לשעבר התייחס בעיקר לסנטור סטרום ת'ורמונד, שכיהן כחבר הסנאט מטעם מדינת דרום קרוליינה במשך 48 שנים ונחשב כמי שהתנגד להענקת זכויות לקהילה השחורה. בשבוע שעבר אמר ביידן שהוא שירת עם "גזענים אמיתיים" בקריירה הארוכה שלו, אבל לטענתו "המפלגה הרפובליקנית הנוכחית גרועה יותר".

הוא סיפר כי "שירתתי עם סטרום ת'רמונד. שירתתי עם כל החבר'ה האלה שקבעו שיאים איומים בגזענות. אבל נחשו מה? החבר'ה האלה גרועים יותר. החבר'ה האלה לא מאמינים בעקרונות דמוקרטיים בסיסיים", אמר ביידן במהלך עצרת בקליפורניה.

במפגש עם המצביעים השחורים, טען טראמפ גם כי הקהילה השחורה מזדהה איתו כי הוא נרדף ומופלה לרעה על ידי שלטונות החוק, בדיוק כמו האוכלוסייה השחורה, לדבריו. "הוגש נגדי כתב אישום פעם שנייה ושלישית ופעם רביעית, והרבה אנשים אמרו שבגלל זה האנשים השחורים מחבבים אותי, כי הם נפגעו כל כך קשה ומופלים לרעה, והם בעצם ראו כיצד אני מופלה לרעה. מוגשים נגדי כתבי אישום למענכם, העם האמריקני. אני מואשם עבורך, האוכלוסייה השחורה. מאשימים אותי עבור הרבה קבוצות שונות, על ידי אנשים חולים. אלה אנשים חולים. כמה מהרעות הגדולות ביותר בתולדות האומה שלנו הגיעו ממערכות מושחתות שמנסות לכוון ולהכניע אחרים כדי למנוע מהם את חירותם, ולשלול מהם את זכויותיהם. אני חושב שבגלל זה האנשים השחורים כל כך בצד שלי עכשיו, כי הם רואים שמה שקורה לי קורה גם להם", טען טראמפ.