זירת הפיגוע ליד מעלה אדומים
זירת הפיגוע ליד מעלה אדומיםצילום: Chaim Goldberg/Flash90

שוטרי תחנת שלם במחוז ירושלים עצרו אמש בודק בטחוני, תושב מזרח ירושלים בשנות ה- 20 לחייו העובד בבית חולים בעיר, שפרסם ברשת חברתית דברי הסתה לאלימות וטרור ודברי שבח לפיגוע הרצחני סמוך למעבר א-זעיים, בו נרצח האזרח מתן אלמליח ז"ל ונפצעו נוספים.

אמש, החשוד העלה לרשת חברתית תמונה של רעול פנים, כדורי נשק מתעופפים ודמות חייל צה"ל עם הכיתוב: "נכה בכם בכל מקום ובכל עת, אין לכם אפשרות אלא לעזוב את ארצנו" ובקטע נוסף כתב "בשעות בוקר זה, אנו מתעוררים לפיגוע שמרפא את הלבבות במזרח ירושלים".

אמש, החשוד נעצר על ידי שוטרי תחנת שלם והועבר לחקירה. במסגרת פעולות החקירה עלה בנוסף, כי בתחילת החודש, פרסם החשוד ברשתות החברתיות דברי הסתה נוספים על רקע שירי הסתה.

הערב, יובא החשוד לדיון בעניינו בבית המשפט שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו. חקירת המעשים המיוחסים לו, נמשכת.

מהמשטרה נמסר "אנו רואים בחומרה מקרה זה בו איש ביטחון המועסק בבית חולים, ושאמון על בטחונם של באי המקום לכאורה, מפרסם דברי הסתה ושבח לפיגוע רצחני", נאמר.

"מאז תחילת המלחמה, משטרת ישראל פועלת לטיפול נחוש ובלתי מתפשר בהסתה לטרור ואלימות במרחבי הרשתות החברתיות וברחוב. במהלך החודשים האחרונים, משטרת ישראל ניטרה פרסומי הסתה במרחבי הרשת. חמ"ל התודעה של מחוז ירושלים מבצע כל העת פעילות ניטור וסיכול גם במרחבי הרשת נגד מסיתים לטרור, אלו הקוראים לפגוע באזרחים ואלו המשבחים פיגועים רצחניים ומעשי אלימות וטרור. בעקבות ניטור פירסומים אלה, נעצרו על ידי שוטרי מחוז ירושלים עשרות חשודים ונגד רבים מהם כבר הוגשו כתבי אישום. אנו רואים בחומרה רבה הסתה לטרור ולאלימות, ונמשיך לפעול, לחשוף ולטפל גם באותם אלו המסיתים מאחורי המקלדת, בכל זמן ובכל מקום".