סמל האולימפיאדה (ארכיון)
סמל האולימפיאדה (ארכיון)צילום: רויטרס

האם באולימפיאדת פריז בקיץ הקרוב ישחקו ספורטאים ישראלים ללא סממנים? אם זה תלוי במפלגה הקיצונית המקומית 'La France Insoumise', אז התשובה לכך היא חיובית.

מפלגת השמאל הקיצונית שידועה בשנאתה לישראל, הוציאה הודיעה בה היא קוראת להטיל סנקציות כנגד הספורטאים הישראלים שישתתפו במשחקים האולימפיים בפריז 2024.

במפלגה הקיצונית דורשים כי בדומה להשתתפותם של הספורטאים הרוסים והבלארוסים בשנתיים האחרונות, כאשר אלה הורשו להשתתף בתחרויות ספורט בינלאומיות בתנאי שיופיעו ללא סממנים מזהים בשל הטלת הסנקציות נגדם כתוצאה ממלחמתם באוקראינה, כך יחוייבו הספורטאים הישראלים להתחרות במשחקים האולימפיים בפריז בקיץ - ללא סממנים.

משמעות הדבר היא כי מלבד נגינת ההמנון ברגע של זכיה באחת מהמדליות כפי שנהוג, הספורטאים הישראליים יתחרו גם ללא דגל ישראל ובלי אזכור לשמה של ישראל בתחרות היוקרתית ביותר בעולם.

המפלגה עליה נמנים 26 מחוקקים צרפתים בעבר, קראו לוועד האולימפי הבין-לאומי לאסור על ישראל להתחרות במשחקים האולימפיים הקרובים בפאריס, זאת על רקע המלחמה ברצועת עזה.

במכתב שנשלח לנשיא הוועד האולימפי הבין-לאומי, תומאס באך, קראו המחוקקים צרפתים להטיל סנקציות על ישראל שכן זו לדבריהם “מבצעת פשעי מלחמה חסרי תקדים נגד פלסטינים ברצועת עזה”.