שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, מתייחסת לסערת חוק הגיוס ואומרת כי הציבור החרדי צריך להבין שבעת הזאת יש צורך בגיוס ולשתף פעולה עם המהלך.

"אנחנו לא מצליחים לגייס את החרדים בהידברות. זה פשוט לא עובד. דיברתי עם כמה מנהיגים של הציבור החרדי והצעתי להם להקים ישיבות הסדר. כי גם הם יודעים שחלק ניכר מהבחורים בישיבות לא צריכים להיות שם. לצערי, הם השיבו, בשלילה. זה דבר שהמדינה צריכה לעמוד עליו. לא יכול להיות שבשעת מלחמה, החרדים לא ישרתו", הצהירה שקד.

לדבריה, "חייב להיות שינוי במצב. כל השנים דיברנו על הידברות, עברו שנים מאז שחוקקנו את חוק הגיוס בשנת 2014, ושום דבר לא קרה".

היא התייחסה לאופן ניהול המלחמה ואמרה, "אני חושבת שצה"ל מתנהל טוב בצורה יוצאת דופן. באים לפה משלחות צבאיות מרחבי העולם. ביקרתי בתל השומר וראיתי איך החיילים מוכנים למסור נפש. אני חושבת שסינוואר לא העריך נכון את העוצמה של העם היהודי - ואנחנו ננצח אותם".

"השביעי באוקטובר זה כמובן כישלון קולוסיאלי של כל המערכות. נכשלנו בהערכה, בהרתעה ובהגנה. ראינו שממשלת ימין על מלא בסוף הערבים השפילו אותנו על מלא, ובאמת השביעי באוקטובר זה היום השחור ביותר לעם היהודי מאז השואה. אחר כך צה"ל והדרג המדיני התעשתו, יש מערכה שהיא מערכה טובה. אתה שואל אם אפשר היה לעשות אחרת? כן. אני חושבת שהעברת הדלק והסיוע ההומינטרי היא אם כל חטאות", הוסיפה.

לדעתה, יש לנצל את ההזדמנות, לטפל גם באונר"א. ""יש כאן הזדמנות היסטורית לממשלת ישראל לסגור אחת ולתמיד את הארגון הזה, גם בגלל שהוא תומך טרור וגם בגלל שהוא מנציח את הפליטות. אם הממשלה הזאת לא תנצל את זה, יהיה חבל מאוד".