עוד נאום בלתי נשכח של דונלד טראמפ: הנשיא לשעבר נשא נאום בוועידת הפעולה הפוליטית השמרנית במרילנד בו השווה את עצמו למאפיונר אל קפונה ואת המהגרים לארה"ב לחניבעל לקטר מהסרט "שתיקת הכבשים".

בנאום התייחס טראמפ לעשרות כתבי האישום נגדו ואמר כי "הוגשו נגדי יותר כתבי אישום מאשר נגד אל קפונה. 'פני צלקת' אל קפונה. אם הוא היה יושב איתכם לארוחת ערב והוא לא אהב את החיוך שיש על פניכם, אם הוא חשב שאתם לועגים לו עם החיוך שלכם, הייתם מתים עוד לפני שהייתם מגיעים הביתה ואומרים 'שלום' לאשתך".

לאחר מכן התייחס טראמפ למהגרים הבלתי חוקיים המגיעים לארה"ב ממדינות שכנות והשווה אותם לחניבעל לקטר בטענה כי "הם מגיעים מבתי כלא או בתי משוגעים".

טראמפ אמר עוד כי "רציתי לקרוא לזה פשע המהגרים של ביידן, אבל זה היה פשוט ארוך מדי. אז אנחנו פשוט קוראים לזה פשע מהגרים. יש לנו קטגוריה חדשה של פשש מהגרים, והיא תהיה חמורה יותר מפשע אלים ופשע כפי שאנו מכירים אותו. יש לנו מיליוני אנשים והם באו מבתי כלא. הם באו ממוסדות לחולי נפש והיו מטורפים. אז הם לא אותו דבר. מקלט מהגרים לחולי נפש הוא מוסד לחולי נפש על סטרואידים. זה שתיקת הכבשים. אתם מכירים את חניבעל לקטר? כולם מוצבים במדינה שלנו. ואז יש לכם מחבלים, ואז יש לכם סמים, ואז יש לך סוחרים בבני אדם, והם מגיעים לרמות שלא נראו קודם לכן. מעולם לא ראינו דבר כזה. לפני שלוש שנים היה לנו הגבול הבטוח ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. בנינו 571 מיילים של חומת גבול, הרבה יותר ממה שאמרתי שאני הולך לבנות".