ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר היום (ראשון) בכנס ירושלים ה-21 של העיתון 'בשבע' וערוץ 7 כי מי שאומרים שארצות הברית עוזרת לישראל במלחמה - מתבלבלים.

"חל בילבול ענק. אנחנו עוזרים להם, אנחנו נלחמים את המלחמה שלנו אבל גם את שלהם. החיילים שלנו מקיזים דם אז לומר שהם עוזרים לנו? בגוש עציון נפלו חללים רבים, בכל מדינת ישראל נהרגו מאות חיילים. איך הם עוזרים לנו? אנחנו עוזרים להם", טען נאמן.

הוא תקף בחריפות את הסנקציות שהופעלו נגד מתיישבים ביהודה ושומרון. "זו פגיעה בריבונות ישראל, לא רק באנשים הספציפיים האלה שאפשר לטפל בהם. אז מה אם אתם ידידים? מותר לכם להיכנס לנו למדינה? הדבר הזה הוא דריסת רגל גסה שדורכת על הריבונות של מדינת ישראל".

נאמן קרא לממשלה לנקוט בקו נחרץ יותר. "הממשלה צריכה להודיע למדינות שהן לא יכולות לגעת באנשים הללו. אנחנו נטפל בהם. הבריטים אולי חושבים שעדיין יש להם מנדט פה - צריך להזכיר להם שהמנדט נגמר".

נאמן אמר כי הסנקציות הן חלק מתוכנית סדורה ומתוכננת של ארצות הברית ובנות בריתה להוביל מהלכים שיקדמו מדינה פלסטינית. "האירוע של הסנקציות מתוכנן היטב ונועד להוריד את ישראל על הברכיים. זה מתחיל בהטלת סנקציות על מתיישבים, אח"כ כל ההתיישבות לא תהיה חוקית, ובסוף התוכנית תוקם מדינה פלסטינית. הם ימתיקו את הגלולה המרה בנורמליזציה עם הסעודים".

נאמן אמר כי במצב כזה מה שייזכר בעוד מאה שנים מה-7 באוקטובר לא יהיה הטבח ביישובי העוטף אלא 'מלחמת העצמאות הפלסטינית', כלשונו. "אנחנו נצא למלחמה נגד זה. הכרה חד צדדית במדינה פלסטינית תוביל להכרה בריבונות שלנו ביהודה ושומרון. זה לא ירגיע את השטח, זה יוביל למלחמת ענק ואנחנו לא חוששים. אנחנו נילחם כולנו נגד מדינה פלסטינית שתפגע בכל המדינה. לא רק ביהודה ושומרון".