יושב ראש הכנסת ח"כ אמיר אוחנה התייחס הבוקר (שני) בכנס ירושלים של העיתון בשבע ואתר ערוץ 7 למאמץ להחזרת החטופים וכן לאיומים על חברי כנסת ובני משפחותיהם.

"בוקר השבעה באוקטובר לימד אותנו שגם היום, בשנתה ה-75 של המדינה הנושנה-חדשה, אנו חייבים להילחם על זכותנו לחיות בארצנו. בכל ארצנו. בקיבוצים שבנגב ובמושבים בגליל, בהתיישבות בשומרון ובערי הדרום. בכל ארץ ישראל", אמר אוחנה על מתקפת הפתע על ישראל.

הוא הוסיף, "רבים מאלו שיצאו להילחם לא שבו, 134 מאחינו ואחיותינו עדיין מוחזקים בשבי בעזה. המאמצים להשיבם לא פוסקים ונמשכים בכל עת, גם בזרוע הצבאית וגם בזרוע הדיפלומטית".

על הפילוג והמחלוקות בעם אמר אוחנה, "העם היהודי ידע מחלוקות קשות ועמוקות בכל דור ודור, כך גם בדור הזה. אך לאחרונה אני מזהה בשיח הציבורי ניצוצות המזכירים את השיח של לפני השבעה באוקטובר, שיח של פילוג והסתה – שיח של קרע. מותר לנו להתווכח, מותר לנו לחלוק אלה על אלה, מותר לנו לחשוב אחרת – אין סכין מתחדדת אלא על ירך חברתה. אך אל לנו לשנוא איש את אחיו אף פעם, קל וחומר בעת ההיסטורית בה אנו חיים, כשאויבינו מייחלים לכך בדיוק".

הוא הוסיף, "גם לוויכוחים יש קווים אדומים. הקווים הללו נחצו לפני השבעה באוקטובר, והם שבים להיחצות בשבועות האחרונים, בין היתר עם האיומים על נבחרות ונבחרי הציבור ובני משפחותיהם. התופעה הזו חייבת להיפסק מיד. מדובר באיומים החמורים, המטרידים והמשמעותיים ביותר על חברי הכנסת, בהם נתקלתי. הנושא מונח על שולחנם של ראש השב"כ והמפכ"ל של משטרת ישראל, הפועלים כדי להגיע אל המאיימים ולהיפרע מהם".

אוחנה המשיך, "בשעתה הקשה של מדינת ישראל אנו מתמודדים מול מספיק אויבים מחוץ – אל לנו לייצר לעצמנו אויבים מבפנים, ובל ננהג איש ברעהו ככאלה".

על נושא גיוס החרדים אמר אוחנה, "אנו כן נצטרך לא רק לאחד את השורות, אלא גם להרחיב את השורות. לא צבא קטן וחכם, אלא צבא גדול, חכם וחזק. אני אומר זאת לאחיי, חבריי ושותפיי החרדים ולכל היתר — עלינו להתעלות לגודל השעה".