כנס הפעילים של מאוחדים
כנס הפעילים של מאוחדיםצילום: מאוחדים

סיעת 'מאוחדים עם אריה קינג' קיימה אמש את כנס הפעילים לקראת הבחירות למועצת העיר בירושלים מחר בהשתתפות השרים יצחק וסרלאוף והרב עמיחי אליהו, חברי הכנסת לימור סון הר מלך ואלמוג כהן וחברי רשימת 'מאוחדים' לבחירות.

את הערב פתח ראש הסיעה וסגן ראש העיר אריה קינג שציין בהתרגשות: "מי שמסתכל פה על הקהל רואה את כל מנעד הגוונים של הציונות הדתית בירושלים ללא יוצא מן הכלל, לצד מסורתיים ועולים חדשים, בני הקהילה האתיופית וכן אנשי חב"ד.

לשמחתנו, הדבר מוכיח שאחרי העשייה נמשכים הלבבות כשכל סוגי הירושלמים התאגדו סביב מאוחדים. יש לנו כאן את חברי הרשימה דור לוי, תושב קריית יובל ויו"ר המנהל הקהילתי 'יובלים' בקריית יובל, יש את עו"ד דבורה סרור פוליטיס משכונת רמות, את הרב דוד לוי מקריית מנחם, מוריה שריקי מפסגת זאב, טל יושבייב משמעון הצדיק, הרב מרדכי גרידיש מפסגת זאב ואהרון רחמים מקריית יובל, ואת צעיר השבט ויו"ר מטה הצעירים וחבר הרשימה אלחנן שקולניק מהר חומה.

"26 שנה אני בירושלים ואני אומר לכם שהיום לציבור הדתי, התורני, הימני והמסורתי בעיר יש הזדמנות בלתי חוזרת שלא הייתה כאן במשך עשורים, לא בתקופות שרון, לא בשנותיו הראשונות או המאוחרות של נתניהו", הוסיף קינג. "שלושה שרים עם תחומי אחריות מיניסטריאליים משמעותיים ביותר עבור צרכי העיר וארבעה חברי כנסת מרכזיים שזמינים כל העת לכל צורך שיש. יש לנו את השרים בן גביר שדואג לביטחון, השר וסרלאוף שתומך בפריפריה החברתית והגיאוגרפית והשר אליהו שמחזק מאוד את המורשת והזהות היהודית. שבוע שעבר ערכתי סיור משותף עם השר עמיחי אליהו ל'בית ירוסלם' בנווה יעקב. השר אליהו הגיע, שמע את הרעיונות והודיע במקום: 'נשקיע ונהפוך את בית מורשת יהדות אתיופיה לאטרקציה שכל הארץ יראו מה זו יהדות אתיופיה', כן כך זה עובד היום עם שרי עוצמה".

בנוסף התייחס קינג לסוגיית ביטחון התושבים: "הטבח הנורא שקרה בשבת שמחת תורה הפתיע רבים בעם, אבל מי שעוקב אחר הפעילות שלנו בירושלים לאורך השנים יודע שאנחנו דרוכים ויודעים שזה יכול לקרות בכל שעה. העזתים בדרום היו צריכים לנסוע עשר דקות - רבע שעה כדי להגיע ליישובי העוטף, אבל המרחק בין ג'בל מוכבר לארמון הנציב הוא מטרים ספורים בלבד.

אנחנו נתעסק במורשת, בביטחון וכמובן בחינוך לציבור הדתי לאומי בירושלים, נושא שמטריד מאוד את הציבור הדתי לאומי שמרגיש כמגזר חורג, ציבור משמעותי שלא רק שאין לו מנהל חינוך ייעודי משלו כפי שיש לערבים ולחרדים, אלא אפילו לא עומד לרשותו איש מקצוע עירוני שיהווה עבורו כתובת ומענה בנושאי חינוך. גם לגבי קהילות דוגמת חב"ד, הקהילה האתיופית או ציבור העולים שאין להם כתובת מובהקת ו'מאוחדים' מעניקה להם בית. במידה ונהיה בעז"ה עם כוח פוליטי משמעותי במועצה אנחנו נוכל לדרוש לקבל את תיק התכנון והבנייה כדי לבנות את ירושלים, את תיק החינוך כדי שילדים יידעו מה זו משפחה ומה זו שמירת שבת בלי להתבלבל".

מספר 2 ברשימה דור לוי ציין: "אני גאה להיות כאן לצד אנשי עשייה מהשורה הראשונה ורשימה שכל כולה עשייה לשם שמיים. בשביל שירושלים תהיה בטוחה יותר, ירוקה יותר, למען תחום החינוך שקרוב מאוד לליבי שאני מתכנן לעסוק בו בקדנציה הבאה, למען הנוער שלנו שהוא העתיד של ירושלים. אנחנו צריכים אתכם השגרירים שלנו נרתמים בכל העוצמה על מנת להביא חברים ומשפחה כי כל קול יכריע את המערכה למען ירושלים שלנו!"

השר עמיחי אליהו ציין בדבריו: "כל אחד ואחת מהפעילים כאן חייבים להביא עוד ועוד אנשים לקלפי. אנחנו יכולים לתמוך מתוך הממשלה באמצעות השרים וחברי הכנסת; השר בן גביר דואג לביטחון והשר וסרלאוף לפריפריה החברתית והמשרד בראשותי דואג לחיזוק המורשת. לכן, אם תהיה נציגות משמעותית ל'מאוחדים' במועצת ירושלים השמיים הם הגבול. אנחנו רוצים לבנות את ירושלים, אין פה בכלל שאלה אבל בשביל זה חייבים להיות חזקים ובעלי השפעה. אחיי ורעיי, עם ישראל חי, צריך שכל אחד מכם יביא לפחות ארבעה אנשים לקלפי".

חברת הכנסת לימור סון הר מלך ציינה: "אנחנו נמצאים היום בימי גאולה. יש הרבה חזיתות לתקן במציאות, ומכאן בירושלים שהיא לב העולם יוצאות אדוות של אור והשפעה לעולם, ולכן אנחנו רואים חשיבות עצומה כל כך ל'מאוחדים' שמייצגת את עוצמה יהודית כאן בירושלים. כמי שגדלה בירושלים אני מכירה היטב את הפעילות הציבורית של אריה עבור ירושלים, עבור ביטחון התושבים, עבור זהותה היהודית של העיר. אני בטוחה שאתה והרשימה העוצמתית שעומדת מאחוריך של אנשים ערכיים שעובדים מהנשמה ומגיעים עם רקורד של שנים רבות בעשייה, תתרמו יחדיו להעצמתה וחיזוקה הרוחני והמעשי של עיר הקודש. אנחנו ברגעים האחרונים, בצירי הלחץ האחרונים, ובעז"ה, ביום שלישי נקבל בשורות טובות ונזכה לראות פה את הכוח העולה שיביא בשורה לירושלים כולה. ברכה והצלחה, בעז"ה נעשה ונצליח".