איום בדקירה, אילוסטרציה
איום בדקירה, אילוסטרציהצילום: iStock

כתב אישום הוגש נגד בני זוג ערבים שדקרו יהודיה בת 12.5 בביתם בחיפה לאחר שהגבר פיתה אותה לבוא לביתו כדי שיקנה לה מתנות.

הנאשמים, שאדי אבו מייאלה תושב ירושלים בן 25 ומנאר זיד תושבת לוד בת 19, הואשמו בגין חבלה בכוונה מחמירה וחטיפה לשם חבלה חמורה לאחר שחטפו קטינה ודקרו אותה.

בחקירה העידה זיד כי בן זוגה הוא תומך חמאס ושונא יהודים "שהיה מעונין לרצוח יהודיה, ולכן פיתה את המתלוננת להגיע לדירה בחיפה".

כתב האישום נגד הדוקרים

אבו מייאלה אישר את קיום המפגש הראשוני עם הקטינה והשיחות בהן שיכנע אותה ופיתה אותה להגיע לדירה בחיפה. לטענתו, לאחר הגעתה לדירה, הופתע לגלות כי בת זוגו מקנאה בילדה ודוקרת אותה. הוא הוסיף כי כל חלקו היה לנסות לסתום לילדה את הפה כדי שלא תצעק והשכנים ישמעו.

לפי כתב האישום הגבר הכיר את הקטינה מנתיבות בזמן נסיעה באוטובוס והציע לה להיות בת זוגו החדשה. הוא טען שבחזקתו נכסים וממון, והבטיח לה מתנות וטלפון חדיש.

כמו כן, הציע לה לבקר אותו בביתו ולשחק במשחקים שונים. הקטינה סירבה להצעותיו ובטרם נפרדו בירושלים, הקטינה הסכימה למסור לנאשם את מספר הטלפון שלה. הנאשם והקטינה התכתבו ושוחחו בטלפון, והוא הפציר בה לבקר בדירתו בחיפה והבטיח לה מתנות.

בהמשך למפגש הראשוני, החליטו בני הזוג לחטוף את הקטינה באמצעי תרמית ולפצוע אותה ולגרום לה חבלות חמורות. ביום שבת לפני כחודש כאשר הקטינה שהתה בביתה בנתיבות, הנאשם קיים איתה שיחות טלפון רבות, בהן פיתה אותה בתרמית לעזוב את ביתה ולהגיע לדירה בחיפה, וזאת מבלי שאמר לה שהוא מתגורר בה עם בת זוגו, ותוך שהציג בפניה שיבלו יחדיו.

הקטינה השתכנעה לאחר שמסרה להוריה כי תלון בבית חברתה בירושלים, היא פעלה בהתאם להוראות הנאשם, שהנחה אותה כיצד להגיע לדירה.

במסגרת התוכנית, בת הזוג הסתתרה בחדר השירותים כשהיא אוחזת בסכין. אבו מייאלה ניגש מיד אל הקטינה ותפס אותה בחוזקה מאחור, כשהוא סותם את פיה וחונק אותה, ובה בעת מנאר זיד ניגשה אל הקטינה ונעמדה מולה כשהסכין שלופה בידה, והחלה לדקור אותה באופן חוזר ונשנה בחלקי גופה השונים, ובכלל זה בבטנה, בירכה, באזור מפשעתה ובכף רגלה.

בשלב מסוים, זיד הסירה את נעליה של הקטינה והמשיכה לדקור אותה בכף רגלה החשופה. כל זאת עשו שני הנאשמים יחד במטרה להטיל בקטינה נכות או מום או לגרום לה חבלה חמורה.

הקטינה נאבקה בשניים, כשהיא בועטת בנאשמת, בוכה וצועקת בקול רם, ומתחננת על חייה, בחלוף מספר דקות, בתום המאבק, היא נפלה לרצפה כשהיא מדממת מפצעיה וזועקת, אז הנאשמים הניחו לה.

בני הזוג יצאו מהדירה, כשהם מותירים בה את הקטינה מדממת באופן מאסיבי וצועקת מכאבים. לאחר עזיבת הנאשמים, הקטינה הצליחה לגשת לדלת הדירה ולנעול אותה מבפנים והזעיקה את המשטרה.

הנאשמים נמלטו מיד מן הדירה ומחיפה, ונעצרו על ידי המשטרה בירושלים באקראי בגלל שעישנו במקום אסור. לקטינה נגרמו חבלות וחתכים והיא אושפזה בבית חולים ועברה ניתוח.