נדב סגל פרסם שיר חדש "עוד היום" בעקבות חטיפתו של אחיינו אליקים ליבמן.

"המחשבה על אליקים נמצאת כל הזמן ברקע. מאז ה7 באוקטובר, אחד הדברים הראשונים שאני עושה כל בוקר זה לבדוק בקבוצה המשפחתית אם יש בשורות על שחרורו", מתאר סגל בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, "המחשבות עליו קיימות כל היום. הידיעה שהאחיין שלי עדיין שם לא נותנת מנוח. לפני כחודשיים נכחתי בטקס שבו הוצבו תמונות החטופים, ובסיום הטקס ביקשתי מהמארגנים את התמונה של אליקים".

"כשנכנסתי לרכב הסתכלתי על התמונה וחשבתי על כך שלפי העדויות הוא יכול היה להימלט ממסיבת הנובה, אבל בחר בגבורה לחלץ פצועים מאזור הירי, ולטפל בהם עד שלבסוף נחטף".

בנקודה זו חיבר סגל את המילים לשיר. "באותו רגע יצאו ממני המילים, אך לא תכננתי שזה יהפוך לשיר. מס' ימים לאחר מכן ישבתי בבית ותוך כדי שהבטתי בתמונה שלו הבנתי שאני רוצה להפוך את הטקסט לשיר, לקחתי את הגיטרה, נשפך ממני טקסט נוסף, הלחנתי, הקלטתי את עצמי ושלחתי בקבוצת המשפחה".

"לאחר מספר פניות ובעיקר לאור העדויות על חטופים שהאזינו לתחנות רדיו ישראליות בשבי, החלטתי להוציא את השיר כסינגל".

"הפצתי את ההקלטה הביתית, איתי שיף מבית הבובות שמע אותו ולקח על עצמו את ההפקה בהתנדבות מלאה. הוא גייס צוות של מוזיקאים נפלאים, שנרתמו גם הם בהתנדבות מלאה, ובהם דני מקוב, שי חלמיש, אודי תורג'מן איתמר מאירי, וארז כספי. אני מקווה שאכן השיר יגיע לאוזניו ויפח בו תקווה עד לשחרורו הקרוב".