שלט החוצות באיילון
שלט החוצות באיילוןצילום: דוברות

ראש מועצת שומרון יוסי דגן גייס תרומות למסע הסברה תחת הכותרת: "השומרון - השכפ"ץ של תל אביב".

בשלט תמונה של תל אביב כפי שרואים אותה מהישוב פדואל שבשומרון. לצד השלט נכתב: "תל אביבי - כך נראה הבית שלך מפדואל שבשומרון". השלט מוצב מעל נתיבי איילון במחלף השלום.

דגן יצא למסע ההסברה על רקע התוכנית של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן - להביא להכרה במדינה פלסטינית אחרי המלחמה בעזה - כדי לחדד לציבור את החשיבות האסטרטגית של יהודה ושומרון, ובעיקר השומרון עבור מרכז הארץ שנמצא קילומטרים ספורים מהמרכז כ - 20 ק"מ מתל אביב 7 ק"מ מרעננה ו-200 מטרים מכפר סבא.

הקמפיין יחל בשילוט חוצות במרכזי הערים וימשיך בפעילות שטח עליה סירב ראש מועצת שומרון לפרט וכן קמפיין הסברה מקיף ומקצועי בארץ שיכיל חלקים גדולים בחברה הישראלית כלקח מאירועי השביעי לעשירי.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון: "‫האויב הגדול של התיישבות ביהודה ושומרון בפרט, ושל מדינת ישראל בכלל הוא הבורות. ו‫כשאנחנו מביאים חברי קונגרס, ‫סנטורים מארצות הברית, ‫חברי פרלמנט מאירופה ועיתונאים, ‫כל שבוע לסיורים בשומרון, ‫הם תמיד נדהמים ואומרים לא האמנו שנתבג ותל אביב כל כך קרובות לשומרון", אמר.

דגן ציין כי כשעומדים ב"מרפסת של המדינה" בפדואל ‫או בתצפית ליד חרמש וצופים לעבר חדרה ‫ורואים משם את תל אביב, ‫את נמל תעופה בן גוריון ‫כעל כף היד, "רואים את תחנת הכוח בחדרה ‫מתחת לחרמש ולחומש. ‫רואים מהר ברכה את נתניה, תל אביב ‫ואשדוד ואפילו ‫את הספינות עוגנות בנמל אשדוד זה פשוט בלתי נתפס.

אנשים לא מבינים כמה ישראל קטנה, ‫כולל הרי השומרון, בוודאי ללא הרי השומרון. בין הים התיכון לנהר הירדן ‫יש 70 קילומטר, ‫מתוכם 55 קילומטר הם הרי השומרון, ‫והקו הירוק מתחת לשומרון הוא רק 15 קילומטר, ‫בשטח נשלט. ‫בלי האחיזה היהודית והבנייה ‫של התיישבות בשומרון ‫אין שום דרך לשמור על מדינת ישראל".

יוסי דגן והצל במרפסת של המדינהעצמי

"‫מי שמגיע לכאן לשומרון מבין, שההתיישבות בשומרון היא לא רק ‫צדק היסטורי ‫ובנייה של לב המולדת ההיסטורית ‫של העם היהודי, ‫אלא בראש ובראשונה חגורת ‫המגן של גוש דן, ‫השומרון הוא השכפ"ץ של תל אביב.

‫אנחנו ‫עוסקים רבות בלהביא ‫את כל עם ישראל לבוא ולטייל בשומרון, ‫לראות את המציאות האמיתית בעיניים. ‫מטרת השלט הזה והקמפיין ‫שאנחנו מתחילים, ‫היא פשוט לשקף ולתווך את המציאות ‫האמיתית בעיניים - ‫לראות כמה מדינת ישראל קטנה ‫וכמה השומרון הוא חגורת ‫המגן של מדינת ישראל. ההירתמות של תורמים, דווקא מת"א לתרום לשומרון חשובה, מפני שהאינטרס הכי גדול שתהיה התיישבות חזקה בשומרון היא של מי שלא גר בשומרון, אלא של מי שגר בערים שמתחת להרי השומרון: ת"א, כפר סבא ונתניה שהשומרון מגן עליהם".

יוסי דגן עם תומכי השומרון מהמרכז. צילום: דוברות