השר בן גביר ואריה קינג במפגש עם כיתת הכוננות
השר בן גביר ואריה קינג במפגש עם כיתת הכוננותצילום: באדיבות המצלם

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר קיים היום (שני) סיור בירושלים יחד עם סגן ראש העיר אריה קינג, במהלכו קיימו שיח עם חברי כיתת הכוננות בגבעה הצרפתית.

עם פרוץ המלחמה הקים השר בן גביר למעלה מ-900 כיתות כוננות ברחבי הארץ ועשרות כיתות כוננות בעיר ירושלים בשיתוף פעולה נרחב עם סגן ראש העיר ויו"ר סיעת 'מאוחדים' אריה קינג.

בניגוד לכיתות הכוננות שהקימו במשרד הביטחון וצפויות להיסגר בחודשים הקרובים, הקים השר יחד עם קינג עשרות כיתות כוננות משטרתיות, בהם פועלים מתנדבים של המשטרה. כ-33 כיתות כוננות משטרתיות פועלות בעיר כולה שכוללות למעלה כ-550 מתנדבים בכל השכונות ללא יוצא מהכלל.

קינג אמר במהלך המפגש עם חברי כיתת הכוננות כי "השר בן גביר הביא תפיסת ביטחון חדשה לעיר וקידם את הקמתן של עשרות כיתות כוננות עם מאות מתנדבים חמושים, בדגש על שכונות התפר מחומת שמואל בדרום ועד לרמות ופסגת זאב בצפון".

הוא הודה לשר בן גביר והוסיף כי ימשיך לפעול יחד עם השר על מנת להגביר את ביטחון התושבים בעיר. "בכל העיר ירושלים יש עשרות כיתות כוננות חדשות - בשביל ביטחון הטובים".

השר בן גביר אמר במהלך הסיור: "הקמנו למעלה מ-900 כיתות כוננות משטרתיות בכל רחבי הארץ עם אלפי מתנדבים - בצבא רוצים לסגור כיתות כוננות, במשטרה פותחת עוד ועוד בכל מקום".

הוא שיבח את קינג על פועלו ואיחל לו הצלחה בבחירות. "אריה קינג הוביל עשרות מאבקים מוצלחים למען ביטחונה וצביונה של העיר ירושלים, אני בטוח כי אריה יביא עוצמה יהודית לירושלים".

הוא פנה לחברי כיתת הכוננות ואמר: "הקמנו למעלה מ-900 כיתות כוננות משטרתיות בכל רחבי הארץ עם אלפי מתנדבים - בצבא רוצים לסגור כיתות כוננות, במשטרה פותחת עוד ועוד בכל מקום".