אריאל דנינו
אריאל דנינוצילום: באדיבות המצלם

יממה לפני שחרורו ממעצר מנהלי של אריאל דנינו, אב לארבעה ותושב גבעת קומי אורי ביצהר שנעצר עם פרוץ המלחמה, חתם הבוקר (שלישי) שר הביטחון יואב גלנט על צו חדש המאריך את מעצרו של דנינו בשלושה חודשים נוספים.

דנינו נעצר, לטענתו, כשניהל חמ"ל מתנדבים לניטור מידע ברשת בנוגע להתארגנויות טרור ערביות ופעל לחשיפת מעורבותה של הרשות הפלסטינית בפעילות טרור.

אביה, אשתו של אריאל דנינו הגיבה בחריפות על הארכת מעצרו: "הקונספציה עדיין כאן. שבועות בודדים אחרי התרגיל המביש שדימה מתיישבים כאויב, מסתבר שבמערכת הביטחון ובדרג המדיני עדיין סבורים שאריאל ויתר חבריו בהתיישבות שהתריעו מפני ההכלה הרצחנית הם הם האויב האמיתי".

"אריאל הוא גיבור וחלוץ שחווה על בשרו את הדורסנות של המערכת שעושה הכל כדי להשתיק את מי שמתריע וחושף את ערוותה, במקום להפנות את משאביה למיגור הטרור. אני פונה מכאן לכל שרי הימין וחברי הכנסת: הפשע הזה נעשה תחת כהונתכם, ושתיקתכם בנושא היא אות קלון על ממשלת הימין כולה שבזמן מלחמה ממשיכה לשבור שיאים ברדיפת המתיישבים", הוסיפה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אמר כי "המשך מעצרו המנהלי של דנינו הוא פרס לטרור, פרס לאמריקאים וממשיך את הטרור האמיתי שהוא הותרת החטיבה היהודית על כנה, תוך בזבוז משאבי אנוש אשר במקום להסיתם לאיתור מחבלים והתמודדות עם הקשיים היומיומיים של תושבי יו"ש ממשכיה לרדוף דווקא את היהודים. הגיע העת, בעיקר לנוכח מחדלי השב"כ ב-7.10 שיעשו בדק בית בשב"כ ויפה שעה אחת קודם".