סיון רהב מאיר
סיון רהב מאירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

אלפי מועמדים מתמודדים היום בבחירות המקומיות. שניים לא מתמודדים. בואו נבחר להקדיש את היום הזה להם, וגם לקבל קצת פרופורציות:

אופיר ליבשטיין, ראש מועצת שער הנגב, נרצח כשיצא להגן בגבורה על כפר עזה. גם בנו ניצן נרצח באותה התקפה, וגם חמותו בלהה אפשטיין והנכד שלה נטע אפשטיין.

אני מביאה פה דברים שכתב אופיר לפני הבחירות: "שער הנגב – חבל נוף עם פסיפס אנושי ופיזי ייחודי. עשרת קיבוצי שער הנגב והמושב יכיני, נמצאים במסע מרתק של השתנות. כל יישובינו נמצאים בעיצומה של צמיחה דמוגרפית מרשימה. השבילים מלאים במשפחות צעירות. גני הילדים מלאים עד אפס מקום ומוסדות החינוך שלנו מתרחבים. כראש המועצה האזורית אני גאה להוביל קהילה איתנה וערכית, שלוקחת כל בוקר מחדש, אחריות על הבית ועל המתרחש בו".

תמר קדם סימן טוב הייתה אמורה להתמודד היום לראשות מועצת אשכול. משפחה שלמה נמחקה ברגע: תמר, בעלה יונתן (ג'וני), חמותה קרול, שתי הבנות שחר וארבל בנות החמש והילד עומר בן השנתיים – נרצחו כולם בניר עוז.

נביא גם דברים יפים שאמרה תמר במהלך הקמפיין שלה: "אשכול היא השורשים שלי, בה התאהבתי והקמתי משפחה. מהר מאוד הבנתי שכאן אני רוצה שהעתיד שלי ושל הילדים שלי יהיה, ועתיד בונים במשותף. עברנו יחד מלחמות, הסלמות, מאבקים פוליטיים שאיימו לקרוע אותנו ונשארנו מחוברים. זה עניין של מנהיגות, ויצירת תשתיות אנושיות חזקות שמאחדות אותנו. אני יודעת לקדם טוב משותף, שמאפשר לכל חלק בחברה שלנו באשכול לשמור על הערכים, הצביון וההתנהלות שלו".

הקמפיינים של תמר קדם סימן טוב ואופיר ליבשטיין
הקמפיינים של תמר קדם סימן טוב ואופיר ליבשטייןצילום: ללא

לא צריך להרחיב על הבחירה הגדולה: בין אומה חפצת-חיים שלא מפסיקה לבנות ולהתקדם, לבין אויב שזורע מוות וחושך.

בחירות טובות.