זירת ההצתה סמוך לשגרירות ישראל בוושינגטון
זירת ההצתה סמוך לשגרירות ישראל בוושינגטוןצילום: Anadolu via Reuters Connect

יומיים לאחר שהצית את עצמו מול שגרירות ישראל בוושינגטון במחאה על המלחמה בעזה, ה"וושינגטון פוסט" מפרסם פרטים על עברו המטריד של אהרון בושנל, טייס חיל האוויר האמריקאי.

על פי הדיווח בושנל גדל במתחם דתי השייך לקהילה דתית קיצונית בשם "קהילת ישו" באורלינס, מסצ'וסטס.

כלפי הקהילה הדתית הופנו האשמות על התנהגות לא הולמת כלפי חברי הקבוצה, טענות אותן הכחישו ראשי הקהילה הדתית.

תלמידים לשעבר בבית ספר באונטריו, קנדה, שהגישו תביעה נגד בית הספר שרבים מאנשי הצוות ומנהליו הם חברי "קהילת ישו", טענו בתביעה כי "קהילת ישו היא 'כת כריזמטית' שיצרה סביבה של שליטה, הפחדה והשפלה שגרמה לתלמידיה נזק מתמשך".

רבים מחברי הקהילה הדתית סיפרו ל"וושינגטון פוסט" על אתגרים קשים במיוחד איתם נאלצו להתמודד לאחר שעזבו את הקהילה הקיצונית וחזרו לאזרחות הרגילה. חבריו של בושנל סיפרו כי הם שוחחו איתו על הפלסטינים ועל הסלידה המשותפת שלהם מעמדתה ותפקידה של ארה"ב במלחמה בין ישראל וחמאס.

לטענתם, הוא לא רמז על כוונתו להצית את עצמו במחאה על המלחמה ותפקידה של ארה"ב בעימות. עם זאת, שבועיים לפני שהצית את עצמו תוך שהוא צועק "לשחרר את פלסטין" וכן "לא אהיה יותר שותף לרצח עם", שוחח בושנל עם חבר בטלפון על "אילו הקרבות" נדרשות כדי שהם יהיו יעילים כאנרכיסטים".

ביום ראשון בבוקר, שעות לפני שהצית את עצמו מול שגרירות ישראל, הוא שלח הודעה לחבר בה כתב "אני מקווה שתבין. אני אוהב אותך. זה אפילו לא הגיוני, אבל אני מרגיש שאני אתגעגע אליך".

הוא גם שלח לאחד מחבריו עותק מצוואתו.